Hokejová Plzeň výroční zápas nezvládla, série porážek pokračuje

Od - pátek, 24. únor 2023 20:15
Hokejová Plzeň výroční zápas nezvládla, série porážek pokračuje Foto: HC Škoda Plzeň

Předposlední domácí zápas základní části Tipsport extraligy byl pro fanoušky plzeňského hokeje speciální, duel s Oceláři Třinec se nesl ve znamení vzpomínkové akce ke kulatému desátému výročí od plzeňské titulové sezóny. Přes slibně rozehrané utkání nakonec Plzeňané další důvod k oslavám nepřidali. Po porážce 4:5 v prodloužení totiž končí pouze s jedním bodem a v tabulce se propadli již na devátou příčku.

Ještě před začátkem utkání měli fanoušci unikátní příležitost získat podpisy vybraných členů mistrovského celku nebo se vyfotografovat s mistrovským pohárem. Do výročního utkání, jehož slavnostní buly vhodil symbolicky střelec titulové trefy Martin Straka, vyjeli plzeňští hráči ve speciální sadě dresů, která připomínala mistrovskou sezonu 2012/2013.

Jako první v utkání zahrozil Jan Schleiss, Marek Mazanec jeho zakončení ale kryl. Parádní zákrok na druhé straně předvedl Pavlát, když v přečíslení dvou na jednoho obdržel přihrávku na brankoviště Roman. Do pásma posléze vletěl Holešinský a vypálil z vrcholu kruhu, brankovou konstrukci ale minul. Když pak Voženílkův pokus protečoval nad Nestrašil, odcházelo se do kabin za neměnného stavu.

To rychle v prostřední periodě změnil po pouhých pěti vteřinách hry Aleksi Rekonen. Finský štírek ihned po buly nabral směr brána a uspěl ranou z pravé strany přes obránce.

Navýšit náskok mohl po chvilce z vrcholu brankoviště Holešinský, muž s maskou Ocelářů vyrazil betonem. Navíc spoluhráč Libor Hudáček u levé tyče vzápětí naopak vyrovnal, když si našel Jeřábkův vyražený pokus od modré. Škoda následně musela na poměrně dlouho do tří a stejný hráč dokonce dokonal v duelu obrat. To méně výraznou střelu vyslal z pravého kruhu přes obránce Adrián Holešinský, přesto i ta skončila v síti. Druhou třetinu přesto ovládli hosté, když po chybě na útočné modré vyslali modrobílí soupeře do přečíslení, které sám před Pavlátem využil Martin Růžička.

Drama ovšem pokračovalo. Hned zkraje poslední dvacetiminutovky napřáhl Kryštof Hrabík a začínalo se opět od nuly. Další obrat ve skóre tentokrát přivál Jan Schleiss, jenž hezky protečoval pobídku Zámorského od modré. Velká přestřelka ale nakonec v základní hrací době rozhodnuta nebyla. Proti svým se totiž hned v prvním zápase od modré prosadil dělovkou Lukáš Kaňák. V prodloužení se Slezanům dostalo další dvojnásobné početní výhody, kterou ve vítěznou trefu proměnil Martin Růžička.