Hokejový double. Po dorostu získala mistrovský titul i plzeňská juniorka

Zveřejněno v Sport
Od - čtvrtek, 28. duben 2022 20:47
Hokejový double. Po dorostu získala mistrovský titul i plzeňská juniorka Foto: HC Škoda Plzeň

O tom, že plzeňský hokej má výbornou mládež, se dlouhodobě ví. A uplynulý ročník extraligy to pouze potvrdil. Po dorostencích ve čtvrtek slaví titul i junioři Škodovky, kteří v rozhodujícím sedmém finále porazili Liberec 4:2.

První velkou šanci zápasu měl plzeňský Sebastián Malát, jeho střelu ovšem zastavila branková konstrukce. Následně si udělal prostor u pravého mantinelu Marek Kopic, z ostrého úhlu ale Krále nepřekonal. Liberec odpověděl akcí Jiruše, který se ocitl na malou chvilku sám před Vondrašem, plzeňský brankář jeho bekhendový pokus dokázal lapit. Lépe si nevedl ani o chvíli později hostující Adam Eremiáš, který si zpracoval prudkou přihrávku na modré čáře, z úniku poslal kotouč však jen do připraveného gólmana. Jenomže plzeňský hráč byl poté zbytečně dohrán Hamplem a Plzeň si zahrála další přesilovou hru. A tentokrát již byla úspěšná. Ostrou ránu Eremiáše vykopl liberecký brankář zpět na pravý kruh, stejný hráč se posléze neunáhlil, všiml si lépe postaveného Adama Dvořáka na levé straně a ten zakončoval prakticky do prázdné branky. Šimon Pavlík byl následně blízko srovnání, když na modré získal kotouč a pálil prudce z mezikruží, Jakub Vondraš si ale puk pohlídal.

Na začátku prostředního dějství se Liberec nadechoval k vyrovnání, dopomohl mu k tomu i faul Slaniny, leč nakonec paradoxně mohli Tygři sami inkasovat. V rychlém přečíslení dostal puk ideálně na osu hřiště Marek Kopic, plzeňský útočník však trefil pouze pravou tyč. A indiány to mohlo mrzet dvojnásob, jelikož o minutu později se se štěstím dostal před Vondraše Šimon Pavlík a domácí forward mířil přesně ke vzdálenější tyči. Radost Severočechů ale trvala jen necelé dvě minuty. Václav Adamec naplno ukázal svůj přehled ve hře, bekhendem přihrál na Daniela Maláka, který si mírně sjel od modré čáry a vzápětí rozvlnil síť za Králem. Hrál se fantastický hokej, v polovině zápasu mohl opět srovnat Jiruš, leč skvěle zasáhl Vondraš, Cikhart dorážkou následně minul bránu. Stejný hráč měl poté další velkou šanci, když na brankovišti tečoval přihrávku od levého mantinelu, fantastický plzeňský gólman se ovšem roztáhl na brankové čáře a puk za svá záda nepustil. A když se neprosadil ani z pravého kruhu na druhé straně Jan Slanina, tak i po druhé části vedli indiáni 2:1.

Také třetí část začali indiáni náporem, Marcel Marcel svojí tvrdou střelou ale jen orazítkoval zadní mantinel. Na druhé straně si zpracoval kotouč na modré čáře Hampl, ale jeho pokus skončil stejně, Vondraš zasahovat nemusel. Lépe už mířil domácí Gajda, plzeňskému brankáři ale jeho střela z pravého kruhu velké starosti nenadělala. Plzeň se ve třetí třetině neměla cenu nikam hnát, poctivě bránila svůj vypracovaný náskok, stejně jak to praktikoval Liberec v předchozím zápase. Přesto byl blízko vyrovnání Adam Měchura, nadějný forhendový blafák ale nedotáhl do zdárného konce. Plzeňský brankář o minutu později nadále držel akcie svého týmu hodně vysoko, jelikož skvěle vykryl únik Pavlíka po levé straně. Velký krok k titulu udělala Škodovka v 51. minutě. Václav Adamec se prokličkoval přes tři bránicí hráče až před Krále, kterého překonal velice šťastnou branku, leč hodně důležitou. Bílí Tygři se poté snažili se zápasem ještě něco udělat, leč přes hostující obranu to měli velice těžké. Čtyři minuty před koncem si vzal domácí trenér oddechový čas, brankář Král ale ještě zůstal na ledové ploše. Jenomže po deseti vteřinách liberecký Měchura zbytečně sekl protihráče a Plzeň dostala k dobru přesilovou hru. Ta ale neměla dlouhého trvání, jelikož na trestnou lavici musel nedlouho poté i hostující Jan Slanina. Liberec to následně zkusil v šesti a necelé dvě minuty před koncem byl odměněn. Hampl našel na levém kruhu volného Filipa Jansu, který trefil poodkrytou část brány a zadělal na pořádné drama. To se ovšem nekonalo, protože o chvilku později trefil opuštěnou bránu Marcel Marcel, který dal výsledku definitivní podobu a pečetil tak plzeňský titul. Škodovka zvítězila v sedmém zápase 4:2 a po dorostu se tak radují i plzeňští junioři.