Home Zpravodajství Hlavní zprávy Hollywoodské ...

Hollywoodské hvězdy v Hartmanicích u Sušice

Také Hartmanice na Sušicku v Plzeňském kraji spolu s okolím  Českého Krumlova budou hrát svou roli v připravovaném filmu Nabarvené ptáče, k terý se bude natáčet v Čechách.  Na listopadové natáčecí dny dorazili i hollywoodské hvězdy Harvey Keitel a Julian Sands, které do svého filmu Nabarvené ptáče získal režisér Václav Marhoul.  Julian Sands se ve filmu představí v roli zlého sedláka Garbose.

Julian Sands svým podpisem na smlouvě definitivně potvrdil, že chce být u vzniku mimořádného filmového díla. V hluboce dramatickém příběhu ztvární postavu sedláka Garbose. První natáčecí den, stejně jako  Harvey Keitel, absolvuje již tento týden.

Natáčení bude probíhat v okolí Českého Krumlova a Hartmanic na Sušicku. Julian má na svém hereckém kontě více než 70 celovečerních filmů, desítky televizních filmů i seriálů –  mj. 24 hodin, Dexter, Castle na zabití nebo Gotham.

„Stejně jako u ostatních bylo nejpodstatnější to, že se mu líbil scénář. Měl jsem trochu obavy, jestli i tak tu roli přijme. Sedlák Garbos je totiž v mém filmu zcela bez pochyb tou největší negativní postavou. Naštěstí to pro něj nehrálo doslova až tak velkou roli.“ říká režisér, scenárista a producent Václav Marhoul.

Nabarvené ptáče

Ve snaze uchránit své dítě před masovým vyhlazováním Židů, rodiče posílají syna k příbuzné na venkov kdesi ve východní Evropě. Chlapcova teta však nečekaně umírá a tak je dítě nuceno vydat se na cestu a protloukat se úplně samo divokým a nepřátelským světem, ve kterém platí jen místní pravidla, předsudky a pověry. Jeho snahu o doslovné fyzické přežití ale po válce střídá jiný boj. Boj, kterého si ani není vědom, boj sama se sebou, boj o svou duši, o svojí budoucnost…