Home Zpravodajství Aktuálně Hrad Velharti...

Hrad Velhartice chce přiblížit návštěvníkům život ve 14. století

Jeden z nejromantičtějších šumavských objektů, hrad Velhartice na Klatovsku, chce návštěvníkům celosezónní výstavou nazvanou „Ve službách krále – život v době Lucemburků“ přiblížit každodenní život ve 14. století. S využitím interaktivních prvků se návštěvníci dozvědí více o životě, stavitelství i vojenství doby Karla IV., o historii rýžování zlata na zdejším panství, nebo o dobovém vaření.

K vidění budou také autentické nálezy ze 14. století i repliky dobového oblečení. Celou expozicí prolíná příběh známých Bušků z Velhartic. Výstava v prostorách bývalého hradního pivovaru bude přístupná až do 29. 10. 2017.

Ale už ve dnech 16. 7., 30. 7., 6. 8. a 20. 8. se návštěvníci mohou vydat do Velhartic také za pohádkami. Děti se mohou těšit na nejnovější pohádku Divadelní společnosti KOŇMO Vyprávění starého vlka aneb Pravda o Karkulce,  dále na Pohádku z budíku v podání TEÁTRU Pavla Šmída, pohádku O Třech neposlušných kůzlátkách nebo na hravou pohádku O Zlatovlásce Víti Marčíka. Všechna představení začínají vždy od 15:00 hodin.