I čtvrtý lednový víkend bude v našem kraji plný rozmanitých akcí!

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - pátek, 26. leden 2024 06:41
I čtvrtý lednový víkend bude v našem kraji plný rozmanitých akcí! Ilustrační foto: FB Klenčí pod Čerchovem - Dům přírody Českého lesa

Plesy a bály pro děti i pro dospělé, koncerty, beseda nebo zimní prohlídky hradu – region zkrátka žije kulturou a společenskými událostmi. Pojďme se na některé z nich společně podívat.

PŘÁTELSKÉ PŘIVÍTÁNÍ NOVÉHO ROKU
PŘÁTELÉ ČESKÉ HISTORIE a jejich příznivci přivítají rok 2024 v pátek 26. 1. od 17:00 v HiFi klubu Klatovy tradičně hudbou, zpěvem, promítáním a povídáním si o klatovských i jiných zajímavostech s vlastním pohoštěním. Večer připravil a uvádí IVAN RUBÁŠ za technické podpory Hifiklubu.

Hudební večer pořádá 26. 1. v 18:30 Country Saloon Klatovy-Beňovy.

Do řady! & Pod stolem + support Bijolit
"Zveme vás na společný koncert oblíbených punk-rockových kapel Pod stolem z Plzně a Do řady! z Bíliny," láká Falcon Club Klatovy. Podporu těmhle dvěma partičkám zajistí klatovští Bijolit, co jsou v klubu jako doma a zajistí tu správnou domácí punkovou jízdu! Koncert se koná v pátek 26. 1. od 19:00.

Koncert Kateřiny Marie Tiché
Planá na Tachovsku zve na koncert zpěvačky KATEŘINY MARIE TICHÉ a kapely BANDJEZZ zesnulého Davida Stypky, který se uskuteční v pátek 26. 1. v 19:00 v KINĚNEKINĚ v Plané. Vstupenky jsou stále v prodeji on-line na kulturavplane.cz nebo osobně v infocentru města (budova čp. 56).

Beseda Marka Novotného "Safari v Botswaně" se koná 26. 1. od 20:00 v Gorilla café, Klenčí pod Čerchovem.

Brutus bude burácet ve Stříbře
V pátek 26. 1. se můžete vydat na legendární kapelu Brutus, která bude hrát ve stříbrské Besedě. Začátek je ve 21:00, Coktail bar otvírá už ve 20 00.

Prohlídky hradu Kašperk s kastelánem
Vydejte se v sobotu 27. 1. a v neděli 28. 1. vždy ve 13:00 s kastelánem za hradby zimního gotického hradu Kašperk, otevřete mysl poznání a prozkoumejte i místa, kam se na památce běžně nedostanete. Délka prohlídky je cca 1,5 hodiny, prohlídku doporučujeme dospělým návštěvníkům.

Dětský maškarní karneval
Na odpoledne plné her a soutěží zve Sokolovna Dlažov v sobotu 27. 1. od 14:00.

Princezna Ryba
Divadelní spolek Divoch uvádí obnovenou premiéru pohádky Princezna Ryba. Představení je naplánováno na sobotu od 15:00 ve Stříbře v kině Slavia. 

Varhanní koncert v černošínském kostele sv. Jiří
V sobotu 27. 1. se můžete těšit na hudební lahůdku v podobě varhanního koncertu v kostele sv. Jiří v Černošíně. Vystoupí Radka Sehnoutková, Aleš Nosek a Lenka Tegiová Kořínková. Začátek je v 18:00.
Přijďte si užít varhanní koncert s profesionálními umělci.

Hudební večer pořádá 27. 1. v 18:30 Country Saloon Klatovy-Beňovy.

Ples města Kralovice začíná v Lidovém domě v 19:00.
Hrát budou Jenny PARTY BAND & EGIBAND ZUŠ KRALOVICE, hostem večera je Jan Kříž. 

Příkaz Party / KD Plasy
"1. ročník diskotéky v Kulturním domě v Plasích na sále v režii Balkon Baru. Hrát budeme od 90' po současnost a na své by si tak měli přijít všichni příznivci reprodukované hudby, o kterou se postará známé uskupení DAZEHEART.
Na baru pro Vás připravujeme Happy Hour akce na drinky a jiné speciality, těšit se můžete i na originální a naprosto výjimečný začátek akce ve velkém stylu a s tím spojený neopakovatelný zážitek, který si pro vás připravíme,
" lákají pořadatelé Bar Balkon a Kulturní dům v Plasích. Začátek je v 19:00.

Hasičský bál bude hostit Sokolovna Dlažov 27. 1. od 20:00.
K tanci i poslechu hraje Pošumavská muzika.

XXII. Reprezentační ples města Sušice
Jste srdečně zváni na XXII. REPREZENTAČNÍ PLES MĚSTA SUŠICE. Večerem provede hudební skupina THE PEOPLE. Chybět nebude fotobox, taneční vystoupení, pohoštění, půlnoční překvapení a hlavně TOMBOLA O HODNOTNÉ CENY!
Ples začíná ve 20:00 v sokolovně Sušice. 

Hasičský bál | Loučim
Jedna z hlavních akcí SDH Loučim v roce už 27. ledna! Úderem 20:00 přivítá starosta sboru Richard Honka všechny přítomné v sále restaurace pana Matějky na hasičském bále, kde nesmíte chybět!
Zahraje Kolovanka Zdeňka Trefance, přopraveny jsou chuťovky, bohatá tombola a to vše po zaplacení zanedbatelného vstupného 100 korun!
"Přijďte se pobavit a zatancovat, rádi Vás přivítáme!" srdečně zve SDH Loučim.

Sokolský ples | Prapořiště u Kdyně se koná v místní sokolovně 27. 1. od 20:00.
Srdečně zve TJ Sokol Prapořiště.

Reprezentační ples města Přeštice proběhne 27. 1. od 20:00 ve Velkém sále KKC - Přeštice.
Moderátorem plesu bude Jiří Flaisig.
Program plesu:
Předtančení
Kouzelnická show
Star dance -taneční pár Dana Batulková a Jan Onder
Novinka: Videofotokoutek 360
K tanci a k poslechu zahraje Simply Cover band.

Beseda Vlastina Svátková "Sama sebou" se uskuteční 27. 1. od 20:00 v Gorilla café, Klenčí pod Čerchovem.
I když zrovna klečíme na kolenou, učíme se znovu vstát!. Známá herečka vám bude číst ze svých knih.

Maškarní ples začíná v neděli 28. 1. v 15:00 v kulturním domě v Úhercích.

Dětský karneval ve Stříbře
V neděli 28. ledna se můžete se svými ratolestmi vydat na Dětský karneval s Divadlem Ve tři. Na všechny čeká zábava, hudba, malování na obličej, fotokoutek i různé hry a tanec. Začátek je v 15:00.