I čtvrtý srpnový týden nabízí v Plzni atraktivní akce

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - pondělí, 21. srpen 2023 06:39
I čtvrtý srpnový týden nabízí v Plzni atraktivní akce Ilustrační foto: Peggy Kýrová

Dětská herní expozice, komentované prohlídky, letní kino, koncerty či tanec vám jistě zpříjemní pracovní dny.

Letní kostky v Depu můžete navštívit třeba v pondělí 21. 8. v 10:30
Herní expozice s LEGO® kostkami pro malé i velké v DEPO2015 je pro velký divácký ohlas prodloužena o jeden měsíc, tedy do 8. října. Letní dětská expozice z LEGO kostek pro malé i velké stavitele, spojená s digitálními a světelnými herními prvky, vás zavede do světa kreativity, kde můžete stavět a kombinovat, co vám jen fantazie dovolí.
Herna bude rozdělena na několik částí:
* pro nejmenší budou připraveny bazénky s LEGO DUPLO®
* pro starší unikátní stavěcí zóna architektury z bílých kostek
* pro všechny interaktivní světelná UV instalace
Herní expozice je pro malé a velké stavitele od 3 let.

Speciální prohlídka vodárenské věže a bednárny v Plzni
Nenechte si ujít 21. 8. od 13:45 zcela jedinečnou příležitost nahlédnout do Bednárny a ikonické Vodárenské věže, která je nedílnou součástí plzeňského panoramatu!
Bednárna
Věděli jste, že náš pivovar je jedním z posledních míst v Evropě, kde se zachovává tradiční bednářské řemeslo? Prazdrojští bednáři vyrábějí sudy původním náročným postupem, který není zaznamenán v žádné učebnici! Jejich nádhernou práci můžete obdivovat také v podobě ručně zhotovených korbelů, hodin či soudků. Tak neváhejte a objevte tajemství tohoto krásného řemesla během naší speciální prohlídky!
Vodárenská věž
Ve Vodárenské věži se vydáte po stopách Spalkova projektu, který se již před více než 115 lety zabýval dnes tolik aktuálním tématem energetické soběstačnosti. Nahlédnete do samotné věže, a budete mít možnost prohlédnout si také výstavu, která dokumentuje historii Vodárenské věže a popisuje její historickou roli.

V úterý 22. 8. na vás čekají další komentované prohlídky katedrály sv. Bartoloměje v Plzni a to od 16:00 (interiér) a od 17:30 (podkroví a věž).

Výlet do světa muzikálu se uskuteční 22. 8. od 18:00 na dvorku Galerie 13. Účinkuje Poetické divadlo, hosté: sólisté DJKT Stanislava Topinková Fořtová a Roman Krebs, klavír – Táňa Vaněčková

Tančírna Tance v Plzni (salsa, bachata, kizomba, zouk) začíná 22. 8. v 19:00 ve Chvojkových Lomech.

Ve středu 23. 8. si můžete od 15:30 dopřát prohlídku Velké synagogy s rabínským domem.
Velká synagoga v Plzni je třetí největší stavbou svého druhu v Evropě a pátou na světě. Jedná se o největší synagogu v Česku, která měla údajně pojmout až 2 500 osob. Monumentální stavba v pseudorománském slohu s maurskými prvky byla dokončena v roce 1893.

Letní STEPlekce s KMtapdance pro začátečníky a středně pokročilé roztančí Náplavku na Radbuze 23. 8. v 18:00.

Kafe Smetanka má pro vás 23. 8. připravenou v rámci Filmového léta s Finále Plzeň od 20:30 komedii Trojúhelník smutku.

Léto v Prazdroji 2023 pro vás má ve čtvrtek 24. 8. od 18:00 koncert skupiny Turbo.

Letní kino u Matoušů v Plzni pro vás připravilo na 24. 8. od 20:30 pohádku Princezna zakletá v čase. Těší se na vás Selský dvůr U Matoušů v Plzni-Bolevci.