×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10007

Ikonická chaloupka na pilíři půjde k zemi!

Zveřejněno v Z regionu
Od - pátek, 29. duben 2022 12:02
Ikonická chaloupka na pilíři půjde k zemi! Foto: se souhlasem ZAK TV

Je oblíbenou turistickou atrakcí, v květnu ale populární dřevěná chaloupka na pilíři nedaleko Chotěšova definitivně zmizí. Ustoupí nové lávce přes řeku Radbuzu.

"Chata půjde k zemi. Proběhlo územní řízení, kdy byla schválená stavba lávky," potvrdil už v minulém roce místostarosta Chotěšova Pavel Malina. A stane se tak už velmi brzy, konkrétně v průběhu května.

Dřevěné dílo uprostřed řeky Radbuzy postavili zástupci Klubu mladých turistů téměř před 30 lety. "Dřív tady býval železniční most. Sloužil pro obsluhu vlečky, která vedla do sousední obce Vstiš," popsal Malina. Most byl poté stržen v roce 1955. V roce 1993 pak na zbylém pilíři vyrostla díky místním nadšencům právě tato chaloupka, která je suchou nohou nepřístupná.

Unikátní chaloupka na pilíři začala lákat turisty zejména v covidové době. Zpráva o tom, že se bude bourat, rozdělila lidi do dvou táborů. Především místním udělala radost. Kvůli velké popularitě k ní totiž mířily doslova davy turistů. Jiným zase ale přijde zbourání tohoto unikátu škoda. "Takových míst je strašně málo, spíš bychom se měli o tyto památky starat. Je to strašně krásné, chodím sem velmi často s pejskem," uvedla například jedna z námi oslovených žen.