Irena Švajnerová

Irena Švajnerová

Borská pole jsou jednou z nejvýznamnějších průmyslově-obchodních částí Plzně a na budování jejich současné tváře se významně podílel i developer CTP. Ten působí v oblasti Plzně téměř 20 let, během kterých navázal na průmyslovou tradici regionu. Na Borských polích dnes najdeme desítky budov developera. Jaký je jeho zdejší příběh?

CTP je největším českým developerem udržitelných průmyslově-logistických parků, v jeho portfoliu ale nalezneme i moderní kancelářské zóny či rezidenční bydlení. V plzeňském regionu působí již více než deset let, během kterých zde vybudoval šest parků. Nyní chystá zcela unikátní proměnu plzeňských kasáren a svou pozornost chce také více nasměrovat do komunitního života v regionu. CTP je hlavním partnerem Sportmanie Plzeň.

pondělí, 31. červenec 2023 14:01

Nejúčinnějších látky pro podporu spánku

Existují některé látky, které mohou být velmi účinné při podpoře spánku a zlepšení jeho kvality. Je důležité si uvědomit, že každý jedinec může reagovat na tyto látky různě, a neměli bychom je používat jako náhradu za zdravé spánkové návyky. Před použitím jakýchkoli doplňků nebo léků na spaní byste měli konzultovat s lékařem, zvláště pokud užíváte jiné léky nebo máte zdravotní problémy.

pondělí, 31. červenec 2023 14:00

5 tipů, jak zlepšit spánek

Spánek je jedním ze základních prvků zdravého životního stylu, podobně jako správná strava a pravidelná fyzická aktivita. Během spánku si tělo nabíjí energii a připravuje se na následující den. Nicméně v posledních desetiletích se kvalita spánku výrazně snížila. V tomto článku se dozvíte devět jednoduchých kroků, které vám pomohou zlepšit nejen váš spánkový režim, ale také obnovu těla, náladu a energii.

středa, 26. červenec 2023 08:36

Plzeň může být hrdá!

Plzeň je město proslavené po celém světě nejen svým dokonalým plzeňským pivem, ale například i historicky známým podnikem Škoda Plzeň. A pokud budou hvězdy nakloněny i jedinému majiteli české společnosti RISS COMPANY panu Radku Strakovi, bude Plzeň proslavena i jako město, ve kterém byla v roce 2006 vymyšlena a spuštěna franchisová společnost momentálně známá již v 15 zemí Evropy jako mezinárodní franchisová síť EXTRA SERVICES.

Výstava intuitivních obrazů Renaty Zítkové je momentálně k vidění v aule budovy plzeňského rozhlasu, a to od 1. do 30. července. Vstup je možný po celý den a zdarma. Výstava nese název Mezi nebem a zemí a je rozdělena do čtyř sekcí: My ve vesmíru a vesmír v Nás, Můj domov, Rovnováha života a Obrazy s příběhem.

pátek, 21. červenec 2023 08:00

V Plzni se otevřela 350. prodejna Super zoo!

Ve čtvrtek dne 20. července 2023 byla v obchodním centru společnosti InterCora v Plzni u Prazdroje otevřena již. 350. prodejna chovatelských potřeb Super zoo. Nová prodejna se může chlubit moderním interiérem, vybavením a produkty, díky kterým se řadí mezi absolutní špičku v oboru. A pozor, do prodejen mají přístup i domácí mazlíčci, kteří si tak sami mohou vybrat, co je pro ně nejlepší!

První ročník Letní školy pro studenty vysokých škol zaměřených na energetiku a elektrotechniku otevírá OMEXOM GA Energo. Na programu budou přednášky odborníků ze zahraničí, návštěva vzdělávacího střediska v německém Korbußenu nebo prohlídka rozvodny.

26 tisíc aut, které denně projedou přes most Milénia, je odkloněno do přilehlých ulic, které využívají řidiči coby objízdné trasy. Důvodem je uzavírka mostu spojená s opravami, které potrvají minimálně do začátku října. Samotná uzavírka i absence blízkých objízdných tras má však negativní dopad na dopravní situaci ve městě, což vede k četným kolonám v širším centru města. Kolaps plzeňské dopravy v důsledku uzavření mostu by vyřešilo otevření Americké, ODS v této souvislosti navrhuje prozatímní otevření komunikace v režimu 24/7 po dobu trvání oprav mostu.

Bez veřejné soutěže o nejlepší cenovou nabídku a za podpory Pirátů i hnutí STAN se pokusila plzeňská koalice o nevýhodný prodej městské budovy do rukou společnosti Autocentrum Pařížská. To vše s vědomím, že o koupi  nemovitosti projevil zájem další subjekt. Nevýhodnému a netransparentnímu prodeji lukrativní nemovitosti v centru města zabránili opoziční zastupitelé klubu ODS, KDU-ČSL a TOP 09. Objekt autodílny, z něhož plynuly do rozpočtu města jen loni 3 miliony korun, chtělo vedení Plzně prodat za pouhých 18,5 milionů korun, ačkoliv tržní cena byla odhadcem stanovena až na 32 milionů.

Strana 1 z 8