Irena Švajnerová

Irena Švajnerová

pondělí, 27. březen 2023 06:00

Jaká je historie hazardních her?

Abychom mohli skutečně pochopit hazardní hry jako fenomén nejen současné doby, tak musíme zapátrat v minulosti a zjistit, kde vznikly základy pro takový vzrůst a pochopit jeho podstatu. V tomto článku se dozvíte vývoj těch nejpopulárnějších hazardních her, které kdy byly vymyšlené – kostky, poker, blackjack a výherní automaty.

Od 8. do 17. března se můžete v nákupním centru Varyáda těšit na jedinečnou výstavu pod názvem Balónkové safari se zvířátky. Na pasáži centra bude vystaveno několik kusů větších i menších balónkových objektů, vytvořených z klasického kulovitého nebo modelovacího balónku.

Květiny jsou vždy skvělým dárkem k MDŽ, ale jestli hledáte něco osobnějšího, proč nezkusit přání?

neděle, 5. březen 2023 12:29

Jak popřát k MDŽ stylově a s grácií?

Mezinárodní den žen 8. března je dnem oslav žen, který nezadržitelně se blíží, takže pojďme rovnou k věci: je dobré vědět, jak popřát k Mezinárodnímu dni žen. Nezáleží na tom, jak moc si jste s danou ženou blízcí, podstatné je, že ženy jsou důležité a měly by být v tento výjimečný den oslavovány.

Mezinárodní den žen je za dveřmi a jak lépe ho oslavit se ženami, které máte rádi, než je obdarovat těmi nejsladšími dárky ze všech – květinami? Zima byla dlouhá a MDŽ je o oslavě žen, tak proč jim nedopřát květinový dárek, který do jejich života vnese trochu jarní nálady? Na výběr je tolik krásných květin - růže, tulipány, karafiáty nebo frézie.

Protože je 14. únor, den svatého Valentýna, hned za rohem, je nejvyšší čas začít přemýšlet o tom, jak vyjádřit lásku svým blízkým.

Na letošní svátek svatého Valentýna překročí cena jedné růže hranici 100 Kč. K tomuto speciálnímu dni oslav lásky a romantiky neodmyslitelně patří květiny, obzvlášť pak červené a rudé růže. A není divu, protože růže jsou považovány za dokonalý symbol vášně a romantiky. Ale proč je cena jedné růže v tento den tak vysoká?

pondělí, 13. únor 2023 19:05

Jak vybrat perfektní květinu na Valentýna?

Oslavte svátek zamilovaných květinou! Jak ale vybrat tu pravou, která za vás řekne to, co opravdu cítíte? A je svátek zamilovaných skutečně jen o červených růžích?

V sobotu 18. února přivítají Lázně Kynžvart na domácí palubovce tým DHC Slavia Praha. Jedná se o dalšího těžkého soupeře z předních příček ligové tabulky, utkání tak slibuje atraktivní podívanou. Zápas začíná v 16:00.

Keře plné odpadků od bezdomovců trápily obyvatele zadních Skvrňan. Na jejich podnět proto třetí městský obvod dřeviny prořezal. Prostor se tak mohl uklidit a došlo také k jeho prosvětlení. Zahradnické práce ale probíhají v současném období vegetačního klidu i jinde.

Strana 1 z 7