Jak se první den v roce bude bavit region?

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - neděle, 31. prosinec 2023 13:11
Jak se první den v roce bude bavit region? Ilustrační foto: FB Areál Bolfánek

Plzeňský kraj nespí ani na Nový rok a různá místa nabízejí zajímavé kulturní a společenské akce. Pojďme se na některé z nich podívat.

Rozběháme Tlučnou na Nový rok 1. 1. 2024
Vběhněte do nového roku a staňte se součástí nového českého rekordu!
Přijďte si 1. 1. v 9:00 zaběhat do Tlučné (sraz je u kapličky), kde se společně proběhneme do Veprnic a zpět (5 km), s případnými zájemci i dále,“ lákají organizátoři. Nezapomeňte si udělat zdarma registraci na https://www.rozbehamecesko.cz/.../rozbehame-cesko-na-novy... a po doběhnutí nahrát svůj běh na https://www.rozbehamecesko.cz/.../rozbeha.../zavodni-profil/. Bez toho by vaše úsilí v pomoci zapsání se do knihy českých rekordů přišlo vniveč.

Novoroční výstup na rozhlednu Bolfánek u Chudenic začne v 10:00
Tradiční Novoroční výstup na Bolfánek 1. 1. 2024 bude letos se Švihovskými trubači. K samotnému výstupu na rozhlednu a k příchodu do areálu vám od 12.30 zahrají z ochozu rozhledny Švihovští trubači, které uslyšíte i v průběhu akce dole pod rozhlednou. Od 13:00 bude věž volně přístupná. Vstupné bude dobrovolné a výtěžek použije Městys Chudenice na chystanou expozici o sv. Wolfgangovi.
Vstup na rozhlednu je bezplatný. U vchodu do rozhledny vás organizátoři uvítají horkým čajem, grogem a masalou za dobrovolný příspěvek. Ve stánkovém prodeji v amfiteátru pod rozhlednou si budete moci zakoupit horké nápoje pro zahřátí, špekáček či klobásku k opečení na připravených ohništích, případně si dát čočkovou polévku, aby se vás po celý rok držely peníze.

Novoroční výstup na Čerchov 2024
Vstupte do nového roku aktivně! Dosáhněte na Čerchově vrcholu! První lednový den se sem koná tradiční novoroční výstup, letos již po 26.
Odchod turistů na Čerchov bude z parkoviště v Caparticích v 10:00 (délka trasy 4,4 km). Během akce proběhne celostátní sbírka Novoroční čtyřlístek. Trasa Capartice – Čerchov a zpět je dlouhá 8,8 km. 

Novoroční jízdy Plzenecké železnice
Užijte si provoz úzkorozchodné železnice 600 mm v areálu dětského tábora mezi 12:00 - 15:00.

Novoroční výstup na Šlovický vrch Dobřany
Setkání na Šlovickém vrchu pořádá SDH Šlovice začíná ve 13:00. Po celou dobu možnost opečení buřtů.

Nový rok u rotundy
Na tradiční novoroční setkání na Hůrce u rotundy zve ve 14:00 a do nového roku všem přeje hodně zdraví, štěstí a spokojenosti Občanský spolek Hůrka a Radyně.

Přivítání nového roku 2024
Přivítat rok 2024 můžete na náměstí Míru v Klatovech. V 17:30 vystoupí Voxel, v 18:00 se můžete těšit na působivé světelné a zvukové představení - na OHŇOSTROJ.

Novoroční ohňostroj začne v 18:00 v proluce ve Zbirohu.