Aktualizováno: Jako Dweh. Viktoria Plzeň přivedla další talent z Vyškova! Na zkoušku přichází i estonský útočník!

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pátek, 5. leden 2024 10:41
Aktualizováno: Jako Dweh. Viktoria Plzeň přivedla další talent z Vyškova! Na zkoušku přichází i estonský útočník! Foto: FCVP

Aktualizováno 12:31 Na startu zimní přípravy přivítal trenér Miroslav Koubek první posilu. Barvy Viktorie bude hájít jednadvacetiletý záložník Cheick Souaré, který přichází z Vyškova na půlroční hostování s možností následné opce na přestup. Vedení Západočechů tak využilo stejný model, jako před půl rokem u Sampsona Dweha. Druhým nováčkem je dvaadvacetiletý Estonec Alex Tamm. Ten je v Plzni prozatím na zkoušku.

Francouzský záložník Cheick Souaré se hned na startu přípravy připojí k týmu a absolvuje společně s ostatními spoluhráči fyzické a zátěžové testy. „Jde o velmi zajímavého hráče, který na sebe upozornil skvělými výkony v druholigovém Vyškově. Svou typologií zapadá do naší koncepce a jsme rádi, že ho můžeme přivítat v našem týmu,“ uvedl Daniel Kolář, sportovní ředitel klubu.

„Nabídka z Viktorie je pro mě velkou výzvou a jsem rád, že se vše podařilo dotáhnout. Teď bude na mně, abych svými výkony dokázal, že si mě klub vybral správně. Samozřejmě jsem vše probíral i se Sampsonem Dwehem, se kterým se velmi dobře znám a angažmá v Plzni mi jednoznačně doporučil. Těším se i na fanoušky, kteří jsou tady skvělí,“ řekl po podpisu smlouvy jednadvacetiletý Souaré.

Cheick Souaré je odchovancem Olympique Marseille, v jehož dresu si zapsal i start ve francouzské nejvyšší soutěži. Rovněž nastupoval v dresu francouzské reprezentace do 16 let. Ve Vyškově odehrál rodák z Arrasu celkem 15 utkání a zaznamenal dvě branky, sedm asistencí a patřil k výrazným postavám týmu.

Alex Tamm přišel do Plzně na zkoušku z estonského Nomme Kalju. V loňské sezoně ve svém klubu vstřelil jedenáct branek a připsal si i devět asistencí. Zároveň má na svém kontě i dva starty v dresu estonské reprezentace. „Z Nomme Kalju na něj máme dobré reference, jde o mladého útočníka s velkým potenciálem. Proto jsme se domluvili, že k nám přijde na zkoušku a následně si vše vyhodnotíme,“ popsal Kolář. „Viktorku samozřejmě dobře znám, sledoval jsem její zápasy jak v Lize mistrů, tak na podzim její skvělou jízdu Konferenční ligou. Teď je přede mnou velká výzva, abych během tréninků i přípravných zápasů ukázal, co je ve mně. Těším se na to,“ dodal Tamm.