Jeden gól, jeden bod. Hokejisté Plzně prohráli s Olomoucí

Od - pátek, 11. prosinec 2020 19:57
hokej Foto: HC Škoda Plzeň

Až prodloužení rozhodlo duel 26. kola hokejové extraligy mezi Plzní a Olomoucí. A šťastnější nakonec byli hráči Mory, kteří zvítězili 2:1. Západočechy přitom poslal do vedení ve 49. minutě Milan Gulaš, hosté ale Kolouchem pět minut před koncem třetí třetiny srovnali. V prodloužení pak rozhodl Valský.

První třetina přinesla hodně přesilovek, ale žádný gól. Plzeňský Frodl i olomoucký Lukáš si nepřipsali žádné těžké zákroky. V 6. minutě byl v dobré pozici Kodýtek, jenže tísněný nedokázal zakončit tak, jak by si přál. Další větší příležitost si domácí připsali až v 18. minutě. Gulaš v situaci 3 na 2 přihrál Vráblíkovi, který už byl ale příliš blízko Lukášovi a měl tak značně omezenou možnost zakončení.

Ve 25. minutě nejprve Frodl vychytal Koloucha, na druhé straně zase vyrazil Pourovu střelu Lukáš a dojíždějící Kantner už v rychlosti nedokázal umístit puk za záda brankáře Mory. O dvě minuty nechali hosté hodně prostoru Petr Kodýtkovi, který ale trefil švihem pouze vnější oblouk brankové konstrukce. Domácí postupně utahovali šrouby a ve 34. minutě byli blízko k vedoucí brance. Jenže ani Suchý, ani Čerešňák ve velkých šancích nedokázali Lukáše překonat.

Plzeň byla aktivnější i ve třetí části a v čase 48:05 se dočkala. Viktor Lang z levé strany přihrál před branku, kam si najel Milan Gulaš a neomylně zasunul puk po ledě za Lukášův beton. V 55. minutě přišel o čisté konto i Frodl. Dujsíkovo nahození od modré tečoval Kolouch. A o dvě minuty později mohl stejný hráč přidat druhou branku, tentokrát ale Frodla nepřekonal. O vítězi nakonec rozhodlo až prodloužení, v 63. minutě se po úspěšné dorážce Valského radovali hráči Mory.

Jiří Hanzlík, asistent trenéra Plzně: "Klasický zápas s Olomoucí, první třetinu jsme hráli špatně s pukem, bylo to nekoukatelné. Pak se náš výkon zlepšoval, šli jsme do vedení. Pak to chtělo proměnit některou ze šancí. To se nestalo, dostali jsme nešťastný gól. O prodloužení už mluvit nebudu."