Jindra vůbec nereagoval, bylo mi špatně, přiznával Jemelka. Výhru mu věnoval

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pondělí, 9. říjen 2023 09:13
Jindra vůbec nereagoval, bylo mi špatně, přiznával Jemelka. Výhru mu věnoval Foto: FCVP

Běžela 73. minuta utkání Plzně s Jabloncem, když gólman Jindřich Staněk odehrával míč před dotírajícím Václavem Drchalem. Útočník Severočechů ale přes gólmana Viktorie přepadl tak nešťastně, že ho zasáhl kolenem do oblasti krku. Okamžitě bylo jasné, že je zle, stadion ztichl a kolem bezvládně ležícího Staňka se seběhli spoluhráči. "Bylo mi špatně, vůbec nereagoval, naštěstí ale neměl zapadlý jazyk," popsal na tiskové konferenci po zápase obránce Václav Jemelka, který také vítězství věnoval právě zraněnému gólmanovi.

Jak vám bylo, když jste viděl, co se stalo Jindřichu Staňkovi?
Samozřejmě je to nepříjemné, byl jsem u toho asi první. Bylo mi špatně, vůbec nereagoval, naštěstí ale neměl zapadlý jazyk. Nevěděl jsem, co dělat, hned jsme volali lékaře. Vypadalo to špatně. Doufám, že to bude dobrý. Bohužel je to v jeho případě druhé zranění hlavy po sobě. Držíme mu palce, výhra je pro něj.

Výhra se přitom nerodila lehce, že?
Jo, vyhráli jsme těžký zápas. Jablonec byl vynikající soupeř. Udělali jsme nějaké změny v sestavě, neklapalo to tak, jak asi mělo. Jsme rádi za tři body, šlo o otočený a důležitý zápas.

Utkání pro vás přitom začalo dobře, ale pak přišly dva slepené góly hostů. Vyčítáte si je?
Hráli jsme odvážně v rozehrávce, druhý inkasovaný gól nás trošku vytrestal a pustili jsme Jablonec do hry. Dobře presovali, byli víc než vyrovnaným soupeřem. Pro nás jsou to opravdu důležité body, jsme rádi, že jsme to zvládli. Ve druhé půli jsme v naší hře pár věcí změnili a neslo to ovoce.

V závěru jste měli několik obrovských příležitostí, které jste neproměnili. Nebáli jste se, že vás Jablonec ztrestá?
Samozřejmě všem tohle probleskne v takové chvíli hlavou. Škoda, že jsme se neuklidnili čtvrtým gólem. Ale nemůžeme pokaždé dávat pět branek, občas to musíme takhle uválčit.

Vy osobně jste dlouho nehrál a teď jste naskočil do druhého zápasu v rychlém sledu..
Jsem rád, že jsem po dlouhé době dostal šanci a oba zápasy jsme vyhráli. Všichni na to na lávce čekáme, všichni jsme připravení. Pro tým je dobře, když jsme schopní do toho takhle naskočit a nahradit jiné kluky, když je třeba.

Cítili jste únavu z náročného utkání v Astaně a dlouhého cestování?
Nebylo extra těžké se na zápas nachystat. Víceméně jsme byli všichni připravení, akorát Hejdys (Hejda, pozn. red.) se v Astaně zranil. Obměnili jsme sestavu, naskočili ti, co toho tolik v nohách nemají. Dobře jsme zregenerovali, výhra v Astaně nám pomohla.