Josef Krebs

Josef Krebs

HC Škoda Plzeň oficiálně potvrzuje velký návrat. Jakub Lev, rodák z Rokycan a odchovanec plzeňského hokeje, se od následující sezóny vrátí domů. S modrobílou organizací podepsal smlouvu na tři sezóny, tedy do konce ročníku 2025/2026.

Město Plzeň slavnostně otevřelo TechTower, jeden z nejmodernějších technologických parků v České republice. Prostory o celkové ploše deset tisíc metrů čtverečních poskytují unikátní zázemí a kanceláře pro inovativní firmy, technologické nadšence, programátory a začínající podnikatele. V areálu funguje velký multifunkční sál, laboratoř virtuální reality nebo restaurace s kavárnou. Stavba vyšla na 780 milionů korun.

Rektor Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) Miroslav Holeček dnes ráno vyzval děkana Fakulty zdravotnických studií (FZS) Lukáše Šticha k rezignaci. Důvodem jsou závažná podezření související s udělováním stipendií na fakultě, na která upozornila média. Děkan výzvu k rezignaci přijal.

Začátkem letošního roku odstartovala kompletní přestavba Obchodního centra Plzeň – Alice v ulicích Lábkova a Terezie Brzkové na Skvrňanech. Týká se i prodejny potravin Penny Market, která je od 4. ledna 2023 uzavřena. Obvod nyní vyřešil problémy s parkováním.

Od pondělí 30. ledna je uzavřený malý bazén v domažlickém aquacentru. Důvodem je rekonstrukce, která by měla trvat tři měsíce.

Na Vinice se poslední lednovou sobotu přestěhovala obvodní služebna Městské policie Plzeň-Lochotín, která dosud sídlila v budově Úřadu městského obvodu Plzeň 1 v aleji Svobody 60 v Plzni. Strážníci nyní fungují na adrese Brněnská 65, kde městská policie ještě před více než deseti lety fungovala. Nyní už byly prostory prázdné.

Letošní třinácté ohnisko ptačí chřipky subtypu H5N1 bylo dnes potvrzeno v malochovu v obci Souměř na Tachovsku. Chovatel oznámil krajské veterinární správě postupný úhyn 5 kusů slepic.

Poslední lednový den v české extralize znamená poslední hodiny do uzávěrky přestupů v aktuální sezóně. Změny se týkají také HC Škoda Plzeň. Do útoku přichází Martin Beránek z BK Mladá Boleslav, opačným směrem míří Sebastián Malát. Útočné řady indiánů současně posílí Antonín Honejsek z prvoligového Zlína. Do aktuálně sedmého celku Chance ligy pak putuje Martin Lang.

Policisté z obvodního oddělení policie Plzeň 2 provádějí šetření ve věci fyzického napadení, ke kterému došlo v úterý 24. ledna v době od 08:39 hodin do 08:43 hodin na zastávce MHD na adrese Slovanská Alej 3. V této souvislosti se snaží zjistit totožnost neznámé ženy, která může velkou měrou přispět k objasnění celé věci. 

Ve čtvrtek 26. ledna skončily Hry X. zimní olympiády dětí a mládeže v Královéhradeckém kraji. Plzeňský kraj se vrací s celkovým devátým místem. Výprava zhruba stovky sportovců s trenéry přivezla 3 zlaté, 4 stříbrné a 3 bronzové kovy. Olympiáda byla slavnostně zakončena ceremoniálem v duchu skutečné olympiády. Mladí sportovci zažili atmosféru olympijských her, užili si olympijský dům a slavnostní medailové ceremoniály se vším, co nabízí olympiáda pro dospělé. 

Strana 1 z 72