Josef Krebs

Josef Krebs

Dvanácté vítězství v řadě zaznamenala parta Miroslava Koubka, v Doosan Areně tak padl klubový rekord z první mistrovské sezony. Viktoriáni doma zvítězili proti Pardubicím 6:2. V červenomodrém dresu se prosadili Hranáč, Dweh, Kalvach, Jirka a dvě branky přidal Rafiu Durosimni. Problémem pro Západočechy je zranění gólmana Jindřicha Staňka.

Modrobílí mají za sebou již třetí extraligové kolo, po Třinci na svém ledě tentokrát přivítali Motor České Budějovice. V urputné bitvě byli nakonec šťastnějším týmem Jihočeši, když zvítězili nejtěsnějším možným výsledkem 0:1. Součástí večera bylo i loučení s kariérou plzeňského odchovance a historicky devátého nejproduktivnějšího hráče klubu Jaroslava Kracíka.

V Karlových Varech už se rozbíhají přípravy na vánoční trhy a město hledá vhodný jehličnan, který se stane hvězdou letošního adventu. 

Volejbalisté Karlovarska absolvují téměř celou letní přípravu bez svého prvního nahrávače. Po čtvrtfinálovém úspěchu na mistrovství Evropy se Wessel Keemink vydá s nizozemskou reprezentací do kvalifikační bitvy o postup na olympijské hry. „Léto je hodně dlouhé, takže je potřeba zůstat zdravý a připravený do hry, to jsou faktory, které nás můžou posunout k úspěchu,“ vypočítal třicetiletý nahrávač.

Zahrajte si s námi o 4 × 2 vstupenky na jednodenní hudební festival Tenkrát na západě - Devadesátky, který se uskuteční v sobotu 30. září od 15:00 v DEPO2015. Pro zapojení se do soutěže stačí odpovědět na níže uvedenou otázku a zadat svou mailovou adresu, jejímž prostřednictvím Vás budeme kontaktovat v případě výhry.

Letní škola zaměřená na oblast energetiky a elektrotechniky. To je nový projekt, který letos na konci prázdnin realizovala společnosti OMEXOM GA Energo. Šest studentů absolvovalo v rámci OMEXOM letní školy během jednoho týdne nabitý program, který zahrnoval přednášky a workshopy v češtině i angličtině, návštěvy staveb a exkurzi do výukového střediska v německém Korbußenu.

Energie na úvod sezony válí! Svěřenci trenéra Davida Bruka po výhře ve Vítkovicích porazila doma brněnskou Kometu 4:0 a po dvou zápasech mají na svém kontě šest bodů. První čisté konto v karlovarském dresu vychytal Dominik Frodl.

Slavnostní otevření nové lávky přes chebské nádraží na Švédský vrch se uskuteční ve středu 27. září od 15:00 na začátku lávky v Riegerově ulici. Lávka je již stavebně dokončena, nyní bude ještě z preventivních důvodů opatřena speciálním „antisprejerským“ nátěrem.

Na domažlickém náměstí začala oprava střechy klášterního kostela Nanebevzetí Panny Marie. Město na ni majiteli objektu České provincii řádu sv. Augustina přispělo 200 tisíc Kč. Tuto částku zahrnoval loňský rozpočet, který schvalovali zastupitelé v únoru 2022.

Červeně bude v sobotu 16. září svítit Goethova vyhlídka v Karlových Varech. Dominanta lázeňských lesů s 42 metrů vysokou rozhlednou bude svítit v barvě krve od 19 do 23 hodin a stane se tak u příležitosti Světového dne dárců kostní dřeně.

Strana 1 z 116