Josef Krebs

Josef Krebs

Ve středu 5. října si Plzeň připomněla 86. výročí od narození Václava Havla, prvního prezidenta České republiky. Květiny k lavičce v Šafaříkových sadech, která nese jméno bývalého prezidenta, položil primátor Pavel Šindelář. Lavičku Václava Havla město odhalilo slavnostně v říjnu 2014. Pamětní místo, jež tvoří dvě křesla spojená kulatým stolem, se od středečního rána plnilo květinami. 

Ze zveřejněných dat HZS Plzeňského kraje vyplývá, že od 6. října 2021 do 6. října 2022 došlo v Plzeňském kraji k 116 požárům od spalinových cest (komínů). Ve 46 případech nebyla od majitelů, uživatelů nebo provozovatelů spalinových cest předložena zpráva o provedeném čištění a kontrole spalinové cesty, což bylo v rozporu se zákonem o požární ochraně. Fyzické osobě, která provozuje spalinovou cestu v rozporu se zákonem o požární ochraně, může HZS Plzeňského kraje uložit pokutu až do výše 10 000 Kč.

Ve středu 5. října došlo v Šumavské ulici v Plzni k dopravní nehodě autobusu, který se samovolně uvedl do pohybu. Nebezpečný incident se nakonec obešel bez zranění. 

Necelé dva měsíce zbývají do zahájení adventu a město hledá vánoční strom, který bude zdobit plzeňské náměstí Republiky. Může to být třeba ten, který někomu stíní na pozemku nebo narušuje základy domu, a proto majitel přemýšlí o jeho odstranění. Správa veřejného statku města Plzně proto vyzývá obyvatele Plzně, případně blízkého okolí, kteří mají na svém pozemku vhodný exemplář, aby jej nabídli městu. 

Třináct let. O tolik mladší je autobus, který začnou využívat domažličtí dobrovolní hasiči. Koncem září převzal starosta Zdeněk Novák klíče od autobusu Karosa C 934 z roku 2000, který nahradí dosluhující autobus z roku 1987.

Jaká je aktuální situace? Na co se do budoucna připravit, se dozvíte v online debatě na téma Energetická krize, kterou ve spolupráci s ZAK TV pořádá v úterý 11. října od 17 hodin Kancelář Evropského parlamentu v České republice. 

Talent tým Plzeňského kraje jede v letošním ročníku extraligy dál na vítězné vlně, v rámci středečního 7. kola porazil na domácí palubovce slovenské mistry Tatran Prešov 37:34 a poskočil do čela tabulky.

Krajští kriminalisté z TOXI týmu zajistili při domovní prohlídce téměř 120 rostlin konopí, přes 230 gramů sušiny, finanční hotovost ve výši 275 tisíc korun a tři střelné zbraně. Společně s důkazy kriminalisté zadrželi i dvě osoby. 

Muž uvěřil podvodnému emailu a na zahraniční účet zaslal přes 54 tisíc euro. Případ řeší rokycanští kriminalisté.

Nejen házenkářům slouží v plzeňském Újezdě nové hřiště s umělým povrchem a osvětlením. Nahradilo tak již vysloužilé antukové sportoviště. Hřiště bylo rekonstruováno díky podpoře Národní sportovní agentury a města Plzně.

Strana 1 z 19