Josef Krebs

Josef Krebs

Město připravuje projekt CAM-CAR, který bude automatizovaně vyhodnocovat oprávněnost parkování vozidel K tomu bylo potřeba upravit i parkovací automaty, aby umožňovaly zadat registrační značku. Úpravy a výměny parkomatů stály celkem přes 1,9 milionu korun.

Osm nových tůní o celkové ploše 1508 m2 vybudovala v letošním roce příspěvková organizace Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary (LLPKV). Hlavní výhodou vzniku nových vodních ploch je zadržení vody v krajině a vytvoření místa vhodného pro rozmnožování obojživelníků nebo hmyzu. Tůně spadají do II. a III. zóny Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, a při stavbě jsou proto dodrženy standardy Agentury ochrany přírody a krajiny (AOPK). Vybudování tůní bylo podpořeno dotací.

Od neděle 19. listopadu letošního roku došlo z důvodu oprav k uzavření železničního přejezdu v karlovarských Tuhnicích. Práce na tomto přejezdu potrvají až do úterý 28. listopadu.

Vánoční trhy na Mlýnské kolonádě v Karlových Varech začnou 2. prosince a potrvají do 26. prosince. Vedle stánkového prodeje bude na kolonádu soustředěn i doprovodný program s vystoupením regionálních umělců i předních českých interpretů. Hvězdou první adventní neděle bude zpěvačka Jitka Zelenková. Vánoční strom města i letos zazáří na prostranství před hotelem Thermal. Ceremoniál slavnostního rozsvícení se uskuteční o první adventní neděli, tedy 3. prosince od 18 hodin. 

V Karlovarském kraji bude opět fungovat zubní pohotovost ve všedních dnech. Od 1. prosince bude zajištěna hned ve dvou městech, a to v Chebu a Ostrově. Víkendový provoz zubních pohotovostí zůstává beze změny.

Právě běžela 33. minuta extraligového utkání mezi Plzní a Karlovými Vary, když se na ledě odehrál bizarní moment, který nemá v hokejovém prostředí obdoby. Obránce Energie Michal Plutnar se zcela nepochopitelně zakousl do ruky svého protihráče Jana Piskáčka. Událostí se zabývá disciplinární komise, řekl serveru iDNES.cz její předseda Viktor Ujčík.

Ve městě Ostrov vznikne nový dům určený pro osoby s poruchou autistického spektra. Spadat bude pod Domov pro osoby se zdravotním postižením Mariánská, příspěvková organizace. Nyní rada Karlovarského kraje schválila výsledky zadávacího řízení na pořízení projektové dokumentace. Ta bude stát 1,9 milionu korun.

Rok se s rokem sešel a II. reprezentační ples televize ZAK již klepe na dveře. Slavnostní galavečer se uskuteční v sobotu 25. listopadu 2023 v sále Big Hall Parkhotelu v Plzni. Televizní ples je neopakovatelnou příležitostí pro setkání zástupců televize se všemi věrnými diváky a regionálními partnery. 

Město Karlovy Vary bude mít letos vánoční strom z Chranišova na Sokolovsku. Hlavní vánoční ozdobou centra města bude stříbrný smrk. Zhruba sedmdesátiletý, patnáct metrů vysoký jehličnan v současné době roste na zahradě rodinného domu v Chranišově. Pokácen a přepraven do Karlových Varů na prostranství před hotelem Thermal bude v polovině listopadu.

Uzené, pečené i živé ryby budou k dostání na tradičním výlovu rybníka Amerika u Františkových Lázní. Letos se akce bude konat v pátek 27. října od 8:30 do 16:00 a v sobotu  28. října od 8:30 do 14:00. V nabídce bude kapr, amur, pstruh nebo tolstolobik.

Strana 1 z 120