Když nevíš, co s pukem, vystřel. Vyplatilo se, smál se Zámorský po šťastné trefě

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pondělí, 16. říjen 2023 09:31
Když nevíš, co s pukem, vystřel. Vyplatilo se, smál se Zámorský po šťastné trefě Foto: HC Škoda Plzeň

Velkolepý obrat a doslova zmrtvýchvstání prožili v neděli večer hokejisté Plzně na ledě Mladé Boleslavi. Západočeši otočili vývoj z 0:3 na konečných 4:3. Třemi body a vítěznou brankou se na výhře podílel obránce Petr Zámorský. Jeho rozhodující gól byl přitom velmi kuriózní. Směr bekhendového nahození od modré změnila zřejmě rýha v ledu a puk zaplul do branky. "Opět zafungovalo mnohaleté hokejové pravidlo, když nevíš co s pukem, tak vystřel," prohlásil nejproduktivnější plzeňský hráč.

Ačkoliv indiáni v polovině zápasu prohrávali 0:3, nevzdali se. "Stále jsme věřili a nakonec jsme získali nesmírně cenné tři body, kterých si moc vážíme,“ uvedl jednatřicetiletý hráč.

Souboj dvou Škodovek byl přitom zápas týmů, kterým se hrubě nedaří. Polovinu utkání to ale vypadalo, že se prohloubí trápení Západočechů. A mohlo být ještě větší, nebýt skvělých zákroků gólmana Dominika Pavláta. "Oba dva gólmani zatím chytají velmi dobře, drží nás. Oni jsou taková naše jistota, že v zápase moc gólů nedostaneme,“ chválil Zámorský brankáře.

Před poslední dějstvím tak indiáni nadále ztráceli na bodový zisk dvě branky. „Já osobně jsem věřil, že ten zápas můžeme otočit. Měl jsem na bruslích nové nože, takže mi to po celý zápas výborně jezdilo. Celé utkání jsem měl pocit, že týmu můžu více pomoci,“ prohlásil Zámorský.

V závěrečném dějství se Škodovka postupně tlačila více do zakončení a odměnou jí za to byly trefy Rekonena a Holešinského. Vítěznou branku poté zaznamenal tři minuty před koncem právě Zámorský, navíc šťastným způsobem. „Domácí vyhazovali kotouč z pásma, já jsem ho na modré čáře zachytil. Cítil jsem, že mě jde jejich hráč forčekovat, tak jsem puk bekhendem házel směrem na bránu, určitě jsem nepočítal, že to skončí v bráně, ale zřejmě to chytlo nějakou rýhu v ledu a takový hopík doskával až do brány. Opět zafungovalo mnohaleté hokejové pravidlo, když nevíš co s pukem, tak vystřel a dneska se to potvrdilo," popsal.

Plzeň se tak odlepila od posledního místa v tabulce, pod sebe dostala právě Mladou Boleslav. Další zápas sehraje Plzeň v pátek na svém ledě, kde přivítá hradecký Mountfield. „Vítězný pokřik jsme nezapomněli. Měli jsme nějakou delší špatnou sérii, o to více jsme si to teď užili. Určitě to může být ten moment, který by nás mohl v sezóně nakopnout k lepším zítřkům,“ uzavřel plzeňský bek.