Kliment dovedl Viktorii k jasné výhře s kapitánskou páskou. Asi stárnu, smál se útočník Plzně

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - úterý, 11. červenec 2023 09:36
Kliment dovedl Viktorii k jasné výhře s kapitánskou páskou. Asi stárnu, smál se útočník Plzně Foto: FCVP

Když skončila první půle bez branek, vypadalo to na napínavý zápas. Trenér Viktorie Plzeň Miroslav Koubek ale poslal na hřiště v zápase proti druholigovému německému celku Karlusuher odlišnou jedenáctku a začaly se dít věci. Hned po dvou minutách otevřela skóre letní posila Ibrahim Traoré a v 53. minutě zvýšil po rychlém protiútoku Erik Jirka. Jednoznačnou výhru v Rakousku pak jistil ještě třetí brankou Jhon Mosquera. "Sedlo nám to," hodnotil útočník Západočechů Jan Kliment, který nastoupil do druhého poločasu s kapitánskou páskou.

Jak se hrálo v takovém vedru?
Bylo obrovské. Když jsem v první půli seděl na lavičce, viděl jsem kluky, jak toho ve dvacáté měli docela dost, když se šli napít. Do druhé půle jsme ale protočili sestavu, sedlo nám to.

Přišly hned tři branky… 
Čapli jsme za to a poměrně rychle rozhodli. Soupeř tam nějaké hráče nechal, my jsme měli čerstvé síly a po dvou rychlých gólech přidali i třetí.

Je z týmu cítit síla?
Jsem rád, že makáme jeden za druhého a je jedno, jaká jedenáctka je zrovna na hřišti. Z toho mám radost a trenér to asi bude mít složitější. (směje se)

Nastoupil jste s kapitánskou páskou, jak to?
Nějak na mě zbyla. Asi stárnu. (směje se)

Je pozitivní i to, že jste udrželi vzadu nulu?
Jasně, i na tom jsme chtěli popracovat a neinkasovat. Je to další dobrá zpráva v přípravě, musíme ale i nadále makat a na start ligy i pohárů se připravit co nejlépe.

Překvapilo vás, kolik za námi dorazilo fanoušků?
Už minulý zápas jich tady bylo hodně. Je příjemné, že za námi vyrazí i do Rakouska. A jsem rád, že jsme je potěšili výhrou a snad i výkonem.