Koho budete volit? Známe společnou kandidátku ODS a TOP 09

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 5. květen 2020 23:56

Na společné kandidátce půjde do podzimních krajských voleb v nové koalici ODS a TOP 09. Lídrem bude poslankyně a zastupitelka města Plzně Ilona Mauritzová. Nám se podařilo získat návrh této kandidátky.

Ilona Mauritzová je absolventka plzeňské Pedagogické fakulty působila po studiu na pražské tělovýchovné škole. Později se profesně zaměřila na budování vzdělávacího zařízení zaměřeného na rekvalifikace nezaměstnaných, včetně nevidomých osob. Její úspěšné podnikání zahrnovalo založení soukromé střední zdravotnické školy s pomaturitním vzděláváním a následně i vyšší zdravotnické školy v Plzni. V roce 2001 začala budovat úplně první vysokou školu pro nelékařská zdravotnická povolání v naší zemi. V roce 2008 ji transformovala ve Fakultu zdravotnických studií Západočeské univerzity a stala se její děkankou. Čtyři roky také vedla celou Západočeskou univerzitu, když velmi úspěšně vykonávala funkci rektorky.

Za Mauritzovou bude dvojkou klatovský starosta Rudolf Salvetr (ODS), třetí pozice by pak měla patřit současné krajské radní Radce Trylčové (ODS). Na čtvrtém místě je zástupce TOP 09 Richard Pikner, pětkou na společné kandidátce je náměstkyně Marcela Krejsová (ODS). Na další jména se pak můžete podívat na přiložené fotce.