Home Zpravodajství Z Plzně Koncert o Ván...

Koncert o Vánocích? Žádný problém, nabídka v Plzni je veliká

Katedrála svatého Bartoloměje (původně kostel svatého Bartoloměje) je gotický trojlodní chrám stojící na náměstí Republiky v Plzni. Byl založen pravděpodobně společně s městem kolem roku 1295. Vznikem Plzeňské diecéze v roce 1993 se z farního kostela stala katedrála. V roce 1995 byla zařazena mezi národní kulturní památky.

Pokud si vánoční dny chcete zpestřit nějakým hudebním zážitkem, ať už z kategorie vážné hudby nebo rockové, nabízíme pár tipů.

V kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Františkánské ulici vystoupí na 1. svátek vánoční plzeňský dětský sbor Jiřičky. Začátek slavnostního vánočního koncertu je v 16 hodin.

Ten samý den můžete zajít i na pořádný bigbít. Starý psi zahrají v Saloonu Roudná od 20 hodin. Tato parta ostřílených rockerů během večera představí celou řadu zásadních hitů rockové historie. Jako předkapela se představí skupina Garde.

A do třetí 25. prosince – skupina V3SKA v Divadle Pod Lampou. Koncert začne ve 20 hodin.

26. prosince už se Plzeňané mohou těšit na tradiční Slavnostní vánoční koncert Nové České písně a Plzeňského komorního orchestru pod vedením Zdeňka Vimra. V katedrále sv. Bartoloměje na náměstí Republiky zazní Rybova Česká mše vánoční, a to od 16 hodin.

Skupina Quo Vadis pak vystoupí na Štěpána v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Františkánské ulici v Plzni. Začátek je v 16 hodin.