Koronavirus komplikuje jednání o krajské koalici, jeden politik nakažený, další jsou v karanténě

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 15. říjen 2020 17:03
Budova Krajského úřadu Plzeòského kraje Krajský úřad Plzeňského kraje / foto: plzensky-kraj.cz

Aktualizováno 14:46 Koronavirus začíná komplikovat i vyjednávání o krajské koalici v Plzeňském kraji. Pozitivní test na nemoc Covid-19 byl prokázán u Richarda Piknera, lídra TOP 09, který je členem společné kandidátky koalice ODS, TOP 09 a nezávislých starostů. Do karantény v reakci na to nyní musí i někteří účastníci vyjednávacích týmů.

Richard Pikner (TOP 09) a Ilona Mauritzová (ODS) Foto. M. Osvaldová

"Ano, byl jsem pozitivně testován na nemoc Covid-19," uvedl v sms zprávě Pikner, který je zároveň členem po volbách ustaveného expertního týmu k zdravotnictví a situaci v sušické nemocnici.

Lídryně společné koalice ODS, TOP 09 Ilona Mauritzová (ODS) potvrdila, že je aktuálně v karanténě, žádné příznaky koronaviru ale zatím nepociťuje. "Pan Pikner mi ve středu volal s tím, že je pozitivní. Byla jsem zrovna doma a doma jsem následně také zůstala. Dnes mi kontaktovala hygiena, půjdu na testy," uvedla Mauritzová, která měla podle svých slov při posledním jednání, kde se s Piknerem setkala, po celou dobu nasazený respirátor FFP2.

Není vyloučeno, že v karanténě mohou skončit i další členové expertního týmu a vyjednávacích týmů o krajské koalici. V takovém případě by mohla být vyjednávání o krajské koalici zcela pozastavena. To potvrdil i krajský šéf ODS a hlavní člen vyjednávacího týmu ODS-TOP 09 Martin Baxa.

"Potvrzuji, že pozitivní test pana doktora Piknera má vliv na další povolební vyjednávání. Plánované páteční jednání týmu ODS-TOP 09 a STAN-Piráti se tudíž neuskuteční a s ohledem na vývoj situace budeme hledat cesty, aby jednání mohla co nejdříve pokračovat," řekl naší redakci Baxa.

Autor: kap, osm