Koubek předvedl oslavnou otočku. Přemety dělat nebudu, piruetku ale zvládnu, vtipkoval po zápase

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - čtvrtek, 9. listopad 2023 21:37
Koubek předvedl oslavnou otočku. Přemety dělat nebudu, piruetku ale zvládnu, vtipkoval po zápase ilustrační. Foto: FCVP

Ještě žádnému českému týmu se nepodařilo zvítězit v prvních čtyřech utkáních základní skupiny evropských pohárů. Povedlo se to až Viktorii Plzeň, která slaví postup z prvního místa Konfereční ligy po domácí výhře 1:0 nad chorvatským Dinamem Záhřeb. "Vydřeli jsme to, v závěru už nám docházely síly," připouštěl kouč Miroslav Koubek.

Jsou to nejhezčí chvíle v Plzni?
Je to emocionální, speciální. Jak jsem se dozvěděl, tak jsme udělali rekord. To nás velmi těší. Bylo to po velmi těžkém zápase. Utkání jsme vydřeli, ve druhé půli už nám docházely síly. Určitě jsme si oddychli, když rozhodčí odpískal konec.

Byl to podle vás jeden z nejlepších taktických výkonů?
Vždy to musí být podpořeno taktickou dovedností. Když bych to shrnul, tak Záhřeb na nás vletěl. Museli jsme reagovat změnou rozestavení, od té doby jsme se chytli. Potom jsme se vrátili do hry, dostávali se do dobrých protiútoků. Rekrutovaly z toho jejich chyby. Dali jsme branku a mohli dát další. To jsem byl spokojený. Do druhé půle jsme už ten rytmus nechytili. Cením si ale toho, že jsme to dokázali odbránit. Podržela nás defenziva. Byly tam situace, které se zkoumaly. VAR to prokázal, jak prokázal. Oddechli jsme si. Musím ale vyzdvihnout tlak Dinama. Naštěstí se potvrdilo, že se soupeř v koncovce trápí. To bylo naše štěstí.

Podruhé jste vynechal ze sestavy Lukáše Hejdu. Co za tím je?
Není třeba hledat senzace. Skládám sestavu podle soupeře. Lukáš má skvělou poziční hru, přednost ale dostaly rychlostní typy.

Při oslavách jste před fanoušky předvedl takovou otočku. Chystáte ještě něco dalšího?
Nebudu dělat přemety, to už by se mi poškodilo zdraví. Ale piruetku zvládnu, to není problém.

Jak je důležitá jistota osmifinále do zbytku podzimu?
Nechci předjímat, jaké uděláme personální opatření, nepochybně ale budeme muset využít celou šířku kádru. Zamyslíme se nad tím. Nechci říci, co upřednostníme, ale budeme hledat aktuální prioritu. Vím, že hrajeme o český koeficient, ale musíme přemýšlet. Určitě dostanou šanci další hráči, kteří trpělivě čekali na šanci.

Máte radost z toho, že je Plzeň evropské mužstvo?
Každé mužstvo, které se dostane do skupinové fáze evropských soutěží, je evropské mužstvo. Určitě máme radost, že jsme v Evropě zakotveni, že je plzeňská značka vidět.

Už v neděli vás čeká v lize Slovácko. Bude těžké přepnout?
Nemám rád ty čtvrtky, neděle. Klukům jsem poděkoval a hned je nahnal do regenerace. Ale je lepší, že jsme doma a necestujeme odněkud.