Home Zpravodajství Krimi a černá kronika Kradl jako st...

Kradl jako straka v různých obchodech ve městě. Policisté už ho mají

V pondělí sdělili tachovští policisté 39letému cizinci podezření ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci, kterých se měl dotyčný dopouštět od druhé poloviny června letošního roku do počátku srpna letošního roku. Na základě provedeného šetření a svědeckých výpovědí se policistům podařilo zjistit, že podezřelý má mít na svědomí několik krádeží v různých obchodech v Tachově.

“V červnu měl z jedné prodejny odcizit různé kosmetické přípravky a přípravky na ústní hygienu, minimálně 17 přepravek s pivem, 20 balení kapslí kávy a další potraviny, které si vložil do nákupního košíku, se kterým bez zaplacení z prodejny odjel. Poškozené společnosti tak způsobil škodu za téměř 20 000 korun,” řekla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Ani ne po měsíci přijali policisté oznámení o tom, že na parkovišti před jedním obchodním domem nějaký muž, ve kterém následně ztotožnili zmiňovaného podezřelého cizince, úmyslně kopl do pravých předních dveří jednoho ze zaparkovaných aut, přičemž majiteli způsobil škodu ve výši 27 000 korun.

V následujícím případě krádeže zboží, který policisté evidují, si podezřelý odnesl z prodejny dva parfémy za bezmála 2 000 korun.

“Při další krádeži, ke které došlo toto pondělí, byl dotyčný zadržen. Z obchodu si chtěl tentokrát v batohu odnést drogistické zboží a potraviny, jako je chlazené kuře, chlazená kachna, hovězí zadní kýta, vepřová krkovice a další. Část nákupu uhradil a s ostatními věcmi ukrytými v batohu chtěl projít přes pokladní zónu. Tam byl zadržen ostrahou, která zjistila, že v batohu ukrýval zboží v hodnotě přes 5 200 korun,” doplnila Dagmar Jiroušková.

Cizinci v případě odsouzení hrozí mimo jiné i trest odnětí svobody až na dvě léta.