Kulturní tipy: co přinese čtvrtý červencový víkend?

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - čtvrtek, 20. červenec 2023 18:00
Kulturní tipy: co přinese čtvrtý červencový víkend? Ilustrační foto: Peggy Kýrová

I tento víkend nás čekají především – ale nejen - akce pod širým nebem – hudba, tanec či komentované prohlídky. A na kterou se vypravíte vy?

Pátek 21. 7.

Živá hudba v Riegrovce vás potěší v pátek i v sobotu vždy mezi 18:30– 21:30.

Mi martef + Shahab Tolouie
Židovský klezmer + perská hudba a španělské flamenco so můžete vychutnat v rámci Letní koncertní série DEPOvLETU mezi 18:30 - 22:00 v DEPO2015.

Sobota 22. 7.

Dvě velmi zajímavé komentované prohlídky začínají v 15:30 - Za tajemstvím výzdoby plzeňských domů a prohlídka To nejlepší z Plzně. Výzdoba a historie plzeňských domů nebo procházka s průvodcem po hlavních historických památkách? Co si vyberete?

Komentované prohlídky katedrály sv. Bartoloměje v Plzni se konají pravidelně každou sobotu a úterý v 16:00 a 17:30.
Komentovaná prohlídka interiéru katedrály sv. Bartoloměje
Přijďte se podívat nejen na kompletně opravený interiér včetně veškerého vybavení. Během komentované prohlídky interiéru se seznámíte s historií stavby katedrály, nahlédnete do Šternberské kaple, budete obdivovat nádherná vitrážová okna a dozvíte se více o krásném slohu a madoně. Součástí této prohlídky není návštěva věže a podkroví. Prohlídka začíná v 16:00 a trvá zhruba hodinu.
Komentovaná prohlídka podkroví a věže katedrály sv. Bartoloměje
Průvodce vás na této prohlídce provede novou expozicí umístěnou v podkroví. Věž katedrály sv. Bartoloměje se pyšní titulem nejvyšší kostelní věže v republice. Komentovaná prohlídka vás seznámí s historií zvonů a stavby katedrály. Budete mít jedinečnou příležitost obdivovat původní krov a chybět nebude závěrečný výstup na věžní ochoz. Prohlídka není vhodná pro děti do 6 let, součástí prohlídky není návštěva interiéru katedrály. Prohlídka podkroví s průvodcem začíná v 17:30 a trvá zhruba hodinu.

HAWAII PARTY + Fat Pipe Open after | 22.7. Fénix Plzeň
„Letní disco v duchu Hawaii na pláži v klubu Fénix už od 18:00! To je parádní letní vibe! Zároveň přivítáme všechny účastníky floorbalového turnaje Fat Pipe Open na afterparty!“ lákají organizátoři. O muziku se postarají Djka Stáňa a Dj Papa.

Neděle 23. 7.

Výlet historickým autobusem po stopách těžby uhlí začne v 10:00.
K letní sezóně Industry Open patří i výlety za poznáním do okolí Plzně. Také letos budou mít zájemci možnost vyrazit na výlet historickým autobusem. Na výletě po stopách těžby uhlí objeví pozůstatky po těžbě na Nýřansku a prohlédnou si Hornické muzeum ve Zbůchu.

Mimořádná prohlídka muzea Příběhy dvoutaktů začíná v 15:00. Seznamte se nejen s automobilovými veterány a jejich často až neuvěřitelnými příběhy, ale také s nejmladším trabantem na světě!

Prohlídka Velké synagogy s návštěvou věže
Vydejte se od 15:30 do 17:00 na komentovanou prohlídku Velké synagogy v Plzni, která je jednou z největších v Evropě i na celém světě.
Během komentované prohlídky se seznámíte jak s průběhem výstavby a rekonstrukce synagogy, tak s historií Židovské obce v Plzni a prohlédnete si i novou stálou expozici Tady žili židé. Monumentální stavba má dvě 45metrové věže a vy se do jedné z nich na této prohlídce podíváte.

DANCE o páté - Taneční jamy
WS breaking (Summer), jam, DJ set – Poeta přivítá mezi 17:00 – 20:00 Náplavka na Radbuze.
Každou druhou neděli o páté hodině probíhají na Náplavce (pod kavárnou Šálek & Špunt) otevřené taneční jamy, na kterých zahrají DJs a proběhne krátký workshop pouličních a klubových tanečních stylů s lektorkami Shimmy/Terka Hančová a Summer/Kačka Kračmanová (hiphop, house dance, locking/funk, breaking).
Vítán je kdokoliv, myšlenkou je propojovat plzeňskou taneční komunitu napříč tanečními styly, setkat se u dobré hudby a načerpat inspiraci.
Akce se koná za finanční podpory z rozpočtu statutárního města Plzně - odboru kultury.