Kulturní tipy: co přinese první červencový víkend?

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - čtvrtek, 4. červenec 2024 18:00
Kulturní tipy: co přinese první červencový víkend? Ilustrační foto: Petr Volek

Přestože začaly prázdniny, v Plzni rozhodně není nuda! Pojďme se společně podívat na některé kulturní a společenské akce nadcházejícího víkendu.

Pátek 5. 7.

Bunka Fest – festival japonské kultury v Plzni
Na prvním ročníku festival japonské kultury na vás čeká spousta zajímavých a nevšedních zážitků.
Během 5. – 6. 7. (10:00 - 20:00) se vám představí Skupina Gorin: stateční samurajové, kteří vám předvedou ukázky jejich bojového umění. Když nebudou předvádět, tak se u nich určitě stavte podívat se na jejich výzbroj a výstroj, která je ručně vyrobená do těch nejmenších detailů. Doprovází je stánek s kumihimo: ručně vyráběnými šňůrkami, které se používali jako součást zboje. Dnes se nosí i jako součást kimona, či se z nich dělají další ozdoby do vlasů, nebo klíčenky a mnohé další.
Pokud vás zajímá japonské odívání, tak nesmíte přejít stánek Kimono klubu Plzeň, kde vám slečny budou půjčovat letní kimona: yukaty. Dámy, páni i děti budou oblečení do krásných kombinací yukaty a ozdobného pásu obi. K ozkoušení toho tradičního oděvu budou mít zhruba 30 minut, aby se v nich prošli a udělali pár fotek na památku.
V případě, že vás zajímá umění výtvarné, bude tu pro vás Daniela Renčová Broučková, která vám ukáže, jak vlastně takový obraz pomocí tuše vzniká při živém vystoupení. Na jejím stánku pak budou k vidění i zakoupení její díla (velké obrazy, menší obrázky, vějíře, záložky. Pokaždé překvapí novým produktem.
Přijďte do TJ Sokol, Prostřední 56/7.

Festival Riversound
Soutěž nadějných začínajících kapel, se v pátek a v sobotu 5. a 6. 7. odehraje v Plzni na louce U Ježíška. Poprvé koná pod hvězdami, z prostoru Papírny se letos přesouvá na břeh řeky Radbuzy. Po oba dny se začíná v 17:00 a vstup je zdarma.

Sobota 6. 7.

Opékačka v Luftovce
Křesťanské centrum Logos srdečně všechny zve na každoroční opékačku v Luftově zahradě od 11:00!
"Oheň, opékáky a skvělé lidi tam budou, přineste s sebou dobrou náladu a něco dobrého na oheň," lákají pořadatelé akce.

Koncert - Na břehu Rhöny
"Ahoj jmenuji se Jakub Reš neboli Jackob a jsem písničkař a také vidlák co rád zabejká pro dobrou náladu i písně od ostatní interpretů. Skáču od žánru k žánru, takže si myslím že každý si přijde na své," zve na koncert pořadatel. Začátek je v 19:00.

Kapela Harlet bude hrát od 20:00 v Music baru u Komína (Karlovarská 126).

Neděle 7. 7.

Nedělní dílny
Výtvarný workshop pro veřejnost jako doprovodný program k Multimediální výstavě [Anti-] Sound [Post-] Language se koná mezi 13:00 - 17:00 v Galerii města Plzně. První neděli v měsíci je navíc vstup na výstavu zdarma.

Večerní chvály v Plzni
Plzeňská diecéze CČSH srdečně zve na pravidelné večerní chvály, které se konají každou neděli od 18:00 do 19:00 v kostele Krista dobrého Pastýře na adrese Husova 1 v Plzni.