Kulturní tipy: co přinese třetí červnový víkend?

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - čtvrtek, 13. červen 2024 18:00
Kulturní tipy: co přinese třetí červnový víkend? Ilustrační foto: Peggy Kýrová

Blíží se víkend a my vám opět přinášíme tipy na kulturní a společenské akce v našem městě.

Pátek 14. 6.

Tři sestry letní Open Air Tour 2024
Bude večírek, a to pořádný! Do Plzně se vrací legendární Tři sestry se svým tradičním turné, na kterém se kapela chystá navštívit jak staré dobré a prověřené destinace, tak i končiny zatím neprobádané! Plzeňská zastávka je naplánována na 14. 6. od 15:30 za OC Plzeň Plaza.

Romeo, Julie a my
Divadelní projekt studentů Masarykova gymnázia si užijte v Galerii 13 v pátek od 17:00. Pořadem provází Andrea Řeháčková.

Situační komedii Natěrač uvádí ORÁKULUM v 19:00 v Divadle Dialog.

Sobota 15. 6.

Černická pouť sv. Antonína
Tradiční pouťová zábava s kolotoči a muzikou na hřišti v Černicích se koná 15. a 16. 6.

Fesťáček Festival 15. 6. 2024 - PLZEŇ
V dalším roce se opět setkáme na Fesťáčku v Plzni, na největším dětském festivalu, který rozzáří vaše srdce i obličeje a úsměvy vašich dětí! Těšit se můžete opět na hvězdné vystupující, nový doprovodný program, nové maskoty a plno další zábavy na jednom místě. Začátek je v 9:00 v Borském parku.

La Bailarina – taneční workshop a tvořivá dílna pro dospělé
"Přijď si s námi zatančit lyrickou choreografii s prvky PortDeBras, Contemporary a dalších tanečních stylů. Celkem 4 lekce s pauzou na občerstvení. Součástí je tvořivá dílna, v níž si společně vyrobíme "barefoot" letní sandálky," láká Krašovská Aktivity centrum na sobotu od 9:00.

Oslavy 125 let městské hromadné dopravy v Plzni vypuknou v 10:00. Čekají vás komentované prohlídky obou vozoven, jízdy historických vozů a bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. 

Vinná stezka u Boleváku
Oblíbená akce začne v 10:00 v Autocampu Ostende.
VIII. ročník vinné stezky u Boleváku je tu. Těšit se můžete na okruh dlouhý zhruba 4 km v atraktivním prostředí Boleveckého rybníka a na 20 vinařů, kteří do Plzně zavítají z malebné Moravy. Letos budou při stezce rozestaveny i stánky s občerstvením.

Smetanka FEST
2. ročník rodinného festivalu, charitativní běh, pohodová hudba, zábava pro všechny i skvělé jídlo a pití si užijte od 10:00 do půlnoci v Kafe Smetanka. Festival zahájí dopoledne charitativní běh kolem lesoparku Homolka, kterého se mohou zúčastnit dospělí i děti bez ohledu na sportovní výkonnost. Připravena je trasa v délce 3,6 km, pro děti je to třetina trasy. Po poledni až do večera budou hrát DJs a hudebníci. Těšit se můžete na žonglérské vystoupení a workshop. Na místě bude také dřevěný vyřezávaný kolotoč, hry pro malé i velké, prodejní stánky s designovými předměty.

Loutková Doubravka u Skupovy Plzně
Den plný loutek pro rodiny s dětmi pořádaný ke 100. výročí připojení Doubravky k Plzni proběhne v rámci 35. Skupovy Plzně 2024 mezi 10:00 – 21:30 v Habrmanově parku.

Absolventský koncert ZUŠ Třemošná se koná od 10:30 v Masných krámech.
Účinkují: D. Chocholatá – klavír, A. Vondráčková – příčná flétna, A. Ruml a Š. Sinkule – kytara.

Sektival
Festival šumivých vín a vybraných delikates si vychutnejte mezi 11:00 – 22:00. Pohodový den jako vystřižený z ulic středomořských městeček si zkrátka můžete užít i na nádvoří DEPO2015.

Den dětí s Nadací NFG ve spolupráci s Hankou Hrochovou
Přijďte na celodenní festival, kde na vás čekají hudební vystoupení od Culinky a tancohrátek, Wagabundu, ½ Rebel a Maxe Behenského. Celou akcí vás bude provázet moderátorka Bára Plincelner z Hitrádia FM Plus. Akce se koná na Božkovském ostrově od 11:00.

Gambrinus Rock Fest
Návštěvníci festivalu Léto v Prazdroji se už teď mohou začít těšit na patnáct letních večerů s koncerty tuzemských kapel a dalším kulturním programem. Aktuální 21. ročník nabídne hned několik novinek. Poprvé odstartuje již v sobotu Gambrinus Rock Festem s vystoupeními čtyř kapel. Na pódiu během odpoledne a večera vystoupí Kabát Revival West, Medium Rock, Sifon Original a Anymen. Správnou festivalovou atmosféru umocní atraktivní doprovodný program v podobě školy čepování, soutěží, šipkařské a fotbalové zóny, která ke Gambrinusu neodmyslitelně patří. Nebude chybět ani skvělé občerstvení, přijďte si užít nezapomenutelnou sobotu plnou zábavy mezi 12:00 – 00:00 na nádvoří Plzeňského Prazdroje.

Souhlas
Na premiéru nové inscenace vás zve v 19:00 Velké divadlo.
„Ano je ano. Ne je ne. Nebo ne?“ Právnické prostředí je světem samo pro sebe. Mistři argumentů jsou si jisti svými bitvami bez emocí. Paradoxně pak prohrávají ve svých vlastních milostných životech. Znásilnění ženy, na níž nikomu nezáleží, odhaluje soukromí advokátů stojících proti sobě. Dva kamarádi se ocitají na pozicích obžaloby a obhajoby. Nejasný případ se jich netýká. Jsou přece profesionálové. Jenže důkazy se v různém světle a za různých okolností jeví jinak. Lidský a právní aspekt jsou dvě rozdílné věci. A systém se zdá být nastavený správně pouze do té chvíle, dokud jste jen nezúčastněným pozorovatelem. Kdo má pravdu? Kdo je vinen? Kdo se mstí a kdo je obětí? Porotou ve strhujícím vztahovém dramatu se stávají sami diváci.

Full House Blues Band (D)
Blues si přijďte vychutnat od 20:00 do Zach's Pub.

Neděle 16. 6.

Pilsner Dragons Cup 2024
Pilsner Dragons Cup je již tradiční souboj posádek dračích lodí ve vlnách Borské přehrady. Jako každoročně se bude závodit v kategorii FUN (amatérské posádky) a FIRMY na tratích dlouhých 200 m a 1000 m. Není se čeho bát, vyhrát a především užít si báječný den u vody může každý se svou partou mezi 9:00 - 17:00.

Absolventský koncert pěveckého oddělení ZUŠ T. Brzkové budou hostit Masné krámy od 10:30.

ArtMoment
Kurz malby v Ústředně DEPO2015 začíná ve 14:00.

Abraxas Dabraxas aneb příběh Malé čarodějnice
Loutkové představení v rámci festivalu Skupova Plzeň uvádí Hafan studio na dvorku Muzea loutek ve 14:00.

Muzikál Co takhle svatba, princi? uvádí v 15:00 a v 17:00 Malá scéna DJKT.

Koncert sólistů pěveckého studia „J“, z. s. začne v Klempírně v DEPO2015 v 16:00.

Duo harfa a flétna
Koncert si vychutnejte od 18:00 ve staré synagoze. Zazní skladby klasických autorů Smetana-Vltava, Borne-Carmen i židovských autorů Wiliams-Schindlerův seznam a židovské lidové písně. Účinkují Pavla Jahodová Vondráčková a Eliana Vondráčková.

Kajetán
Na závěrečný koncert opery vás zve od 19:00 Velké divadlo.