Lídr Pirátů po obvinění ze lži přiznal, že nemluvil pravdu

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 21. říjen 2020 13:53
špoták Zdroj foto: Piráti Plzeň

Pořádnou lavinu spustil svým úterním prohlášením lídr Pirátů Rudolf Špoták. Poté, co hnutí ANO dalo v pondělí večer po svém jednání nabídku na ponechání šesti míst v krajské radě, řekl, že tuto nabídku dostala ODS a TOP09 už před 14 dny. Jak se ale ukázalo, nemluvil tak úplně pravdu, což následně sám také přiznal.

"To, že jsou ochotni dát šest radních, už řeklo ANO občanským demokratům před 14 dny," vypálil pro ČTK v úterý lídr Pirátů Rudolf Špoták. Tímto prohlášením odstartoval prudkou odezvu jak v řadách hnutí ANO, tak i v ODS. Všichni shodně označili jeho slova jako lživá. „Tato konkrétní nabídka definující početní poměry v krajské radě přišla od hnutí ANO poprvé včera (v pondělí, pozn.red.),“ sdělil naší redakci šéf vyjednávacího týmu ODS Martin Baxa.

Stejně hovořil také Roman Jurečko. „Je to lež. Myslím si, že pan Špoták vyjednává za Piráty. Já jsem z vyjednávacího týmu ODS a mně, ani nikomu z mých kolegů z vyjednávacího týmu, nikdo takovou nabídku až do pondělního večera nedal,“ uvedl Jurečko.

A slova zástupců ODS potvrdil i šéf hnutí ANO Roman Zarzycký. „Mohu potvrdit, že nabídku na šest míst v krajské radě jsme poprvé předložili ODS a TOP 09 v pondělí, na kdy jsem svolal schůzku našeho vyjednávacího týmu. Pokud někdo tvrdí něco jiného, je to absolutní nesmysl,“ uvedl kandidát na hejtmana Zarzycký.

Od začátku tak bylo jasné, že bude Špoták svá slova těžko obhajovat. Ve středu pak pro naši redakci přiznal. "Ano, tuto oficiální nabídku podalo hnutí ANO až teď," připustil.

Jestli nakonec Špotákova slova přijdou Piráty draho, ukáží až následující dny. Zatímco Špoták vyloučil jakákoli další jednání s hnutím ANO, Roman Jurečko už serveru QAP.cz potvrdil, že ODS bude s hnutím ANO ještě jednat. „Já říkám, že v politice platí, pokud není domluveno všechno, není domluveno nic,“ dodal Jurečko.