Home Zpravodajství Z regionu Magické sedmn...

Magické sedmnáctky v rozpočtu města Dobřany

Město Dobřany na jižním Plzeňsku získalo v letošním roce celkem  17 785 575 korun na různých dotacích. Ze Státního fondu dopravní infrastruktury to bylo například 6 230 705 korun na vstupní brány Vodní Újezd a Dobřany – Komenského a Přeštická ulice. Ze Státního fondu pro životního prostředí na hydrogeologické průzkumné vrty  to bylo dalších 2 437 126 korun a na rekonstrukci lesní cesty Šlovický vrch přišla do města finanční částka 3 164 376 korun.

„V roce 17 tohoto století máme zatím schváleno 17 dotací za více než 17 milionů, což řadí letošek mezi statisticky velice úspěšné roky. Vozíčkáři a maminky se těší na výtah na radnici, Vodní Újezd se většinově nemůže  dočkat vjezdových ostrůvků, které zvýší bezpečnost lidí, myslíme i na zkvalitnění dodávek pitné vody a komunikace v sídlišti. Díky lesní cestě na „Šlovičáku“ se výrazně pokročí k lepšímu nemotoristickému spojení pro lidi ze Šlovic,“ zdůraznil starosta Dobřan Martin Sobotka.

Na výsadbu třešňového stromořadí na Šlovickém vrchu přišlo 150 000 korun a dalších 40 tisíc je určeno na panoramatickou mapu na místní rozhledně.  Díky přiděleným dotacím se tak i šlovičtí hasiči dočkali 750 tisíc korun na pořízení devítimístného dopravního automobilu. Na sportovní areál v Dobřanech – atletický ovál připadlo 900 000 korun a na bezbariérový výtah 1 361 868 korun. 

„Město má požádáno o další projekty, z nichž některé vypadají také velice nadějně. Celková suma by tak mohla výrazně zlepšit život obyvatel našeho města,“ dodal starosta Sobotka.

DALŠÍ ČLÁNKY