Malovaná trička od malých pacientů FN Plzeň udělají radost dětem v Africe

Zveřejněno v Pro ženy
Od - středa, 23. červen 2021 12:12
Malovaná trička od malých pacientů FN Plzeň udělají radost dětem v Africe Foto: FN Plzeň

Malí pacienti z Dětské kliniky a dětského oddělení Psychiatrické kliniky Fakultní nemocnice v Plzni se zapojili do projektu dobrovolné humanitární a mírové organizace Stonožka. Více než 60 triček s originálními kresbami a osobními vzkazy putuje za pomoci českých vojáků do města Bamako v Mali v západní Africe.

tricka„Děti dětem pomáhají na celém světě, a to je první krok k tomu, aby si pomáhali i dospělí. Každý člověk se v životě může dostat do nesnází a je úžasné, když existují lidé, kteří jim pomohou. Třeba i na dálku. Sebemenší dárek a pozdrav dětem v Bamaku udělá velkou radost a Stonožka, společně s vámi, ujde další krůčky v pomáhání,“ uvedla iniciátorka celého projektu a zároveň prezidentka hnutí Na vlastních nohou – Stonožka Běla Jensen, která přijela osobně do Fakultní nemocnice v Plzni v doprovodu aktivních účastníků misí Armády ČR majora Jakuba Šimíčka, podplukovníka Josefa Daňhela a nadporučíka Josefa Mikláše.

„Malovaná trička z FN Plzeň dopravíme do Afriky paní Bibi, která vede zdejší sirotčinec. Říká se, že nejhezčí dárek je právě ten vyrobený od srdce. Radost z toho tak budou mít nejen svšechny děti, ale i my dospěláci,“ podotkl Mikláš.

Předání za účasti ředitele FN Plzeň Václava Šimánka a vrchních sester Dětské kliniky Romany Sedláčkové a Psychiatrické kliniky Aleny Topinkové se neslo v přátelském duchu, hosté přivezli zajímavé dárky pro děti. Všichni přítomní obdrželi semínka vzácného ovoce a obraz se snímkem z Afriky, který bude zdobit stěny nové budovy Psychiatrické kliniky.