Home Zpravodajství Sport Marodka se vy...

Marodka se vyprazdňuje. Hubník, Pilař, Kozáčik i Hejda budou k dispozici, uvedl trenér Vrba

Bez potrestaného útočníka Michaela Krmenčíka vstoupí zítra fotbalisté Viktorie Plzeň do prvního duelu play-off Evropské ligy proti Larnace. Na soupisce zápasu, který v Doosan Aréně začíná ve 20:15, nebude ani brankář Petr Bolek, který byl odsouzen za jízdu s alkoholem v krvi. Klub se rozhodl potrestat ho vysokou pokutou a dalšími postihy.

Naopak dobrou zprávou pro Plzeňany je vyprazdňující se marodka. Už v posledním zápase odehrál půl hodiny Václav Pilař. Podle trenéra Pavla Vrby se uzdravili i další hráči. „Situace je pro mě mnohem lepší než před odvetou s FCSB. Pilař, Kozáčik i Hubník budou k dispozici,“ uvedl Vrba. Duel s Olomoucí nedohrál kvůli zranění kolene stoper Hejda, jeho poranění se ale neukázalo jako vážné. „První dva dny s ním pracoval fyzioterapeut, včera už ale normálně trénoval,“ doplnil Vrba. O tom, kdo nahradí na hrotu Michaela Krmenčíka Vrba nemluvil. „Marek Bakoš i Jakub Řezníček jsou zkušení hráči, nebojím se, že by zápas nezvládli,“ nenaznačil, kdo se nakonec na hrotu útoku objeví.

Plzeň vstupuje do utkání jako mírný favorit. Podcenit ale Kypřany Vrbova družina nehodlá. „Když Larnaca postoupila přes všechny kola, tak to už něco ukázalo o její síle. Zaměřil jsem se na její dva zápasy s Minskem. Poradili si s nimi a postoupili. Síla toho mužstva je tedy velmi dobrá,“ dodal Vrba.