Home Zpravodajství Aktuálně Martin Baxa j...

Martin Baxa je novým místopředsedou ODS

Občanští demokraté z Plzeňského kraje mají po letech svého zástupce v nejvyšším vedení. Novým místopředsedou strany zvolili delegáti celorepublikového kongresu v Ostravě poslance a náměstka plzeňského primátora i hejtmana Martina Baxu. Po jeho nominačním projevu mu dalo podporu 427 jeho kolegů, jen o jeden hlas méně než nejúspěšnějšímu a zkušenému místopředsedovi, senátoru Milanu Vystrčilovi.

“Já osobně pocházím z plzeňského regionu, který v rámci ODS dlouhodobě dosahuje v celostátním měřítku nadprůměrných volebních výsledků. Přitom nejsme regionem, který by k tomu byl z různých důvodů, např. demografickou strukturou, předurčen. Vždyť u nás v kraji leží např. „rudé“ Tachovsko,” představil se Baxa. “Plzeňský kraj se přesto stal baštou ODS, protože u nás vedeme řadu obcí a měst. Dokázali jsme bojovat dokonce o vítězství v krajských volbách a jsme klíčovou stranou v krajské koalici. Chci proto Občanské demokratické straně nabídnout svou zkušenost z vedení našeho regionu a patnácti let v komunální a krajské politice,” prohlásil před volbou místopředsedů Martin Baxa.

Ostravský kongres do čela ODS znovu zvolil Petra Fialu. Pozici prvního místopředsedy obhájila Alexandra Udženija a dalšími místopředsedy se znovu stali již zmíněný Milan Vystrčil a dále Martin Kupka a Evžen Tošenovský. V neděli delegáti zvolí výkonnou radu a další orgány.

Po loňských parlamentních volbách je ODS ve Sněmovně druhou nejsilnější stranou. Rozhodující pozice může získal i v letošních komunálních volbách. “Jejich výsledky by se podle mého názoru měly stát pro ODS dalším krokem na cestě k tomu, abychom v příštích parlamentních volbách dokázali atakovat hranici 20 % hlasů,” řekl na kongresu Martin Baxa.