Měl ubít a ubodat spolubydlícího. Jsem nevinný, odmítal přiznání muž

Zveřejněno v Krimi západ
Od - pondělí, 29. duben 2024 15:53
Měl ubít a ubodat spolubydlícího. Jsem nevinný, odmítal přiznání muž ilustrační. Foto: pixabay

Kvůli vraždě spolubydlícího z ubytovny dnes stanul před Krajským soudem v Plzni třiačtyřicetiletý Martin Krutý. Podle obžaloby v lesíku u areálu Fakultní nemocnice na Borech v roce 2022 ubil a ubodal svého sedmačtyřicetiletého známého a spolubydlícího z ubytovny. Krutý, který se přiznal k užívání pervitinu, statisícovým exekucím i předchozím trestním stíháním, jakoukoliv vinu na vraždě odmítl.

Tělo mrtvého sedmačtyřicetiletého cizince nalezli svědci v lesíku v září 2022, vraždu kriminalisté objasnili po roce. V lesíku se scházejí bezdomovci a narkomani. Krutého státní zástupce Jiří Richtr obžaloval, že v sobotu 17. září 2022 večer z nezjištěných příčin zaútočil na muže a opakované ho udeřil tupým předmětem do hlavy a nejméně čtyřikrát jej bodl ostrým nástrojem, pravděpodobně nožem. Napadený měl rozsáhlá zranění v mozkové části hlavy a v obličeji a bodné rány v zádech. Zemřel na úrazový šok v souvislosti s rozsáhlým vnitřním krvácením.

"Ani omylem se necítím vinen, jsou to totální nesmysly a výmysly vyšetřovatele," odpověděl Krutý na dotaz soudkyně, zda se cítí vinen. Připustil, že s mužem se znali, bydleli spolu nějakou dobu na ubytovně na jednom pokoji. Chodili spolu ven a popíjeli spolu. Odmítl ale, že by měli větší spory nebo hádky.

"Byl to kamarád," řekl Krutý. Muže prý naposledy viděl, když spolu šli k lesíku, kde bylo později nalezeno tělo. "Říkal, že tam má s někým sraz, já jsem do lesíka vůbec nešel, šel jsem koupit dvě lahve vodky. Měli jsme se setkat u křižovatky asi za hodinu, ale to nepřišel. Volal jsem na něj u lesíka, ale neozval se, tak jsem šel na ubytovnu," vypověděl obžalovaný, který podle svých slov neměl trvalé bydliště víc než 20 let.

Přiznal také, že i když byl spolubydlící nezvěstný, používal jeho mobil, který nechal na ubytovně. Také ho zastavil. O smrti známého se dozvěděl prý z lokální televize a od narkomanů, se kterými se stýkal.

Podle soudu hned v pondělí po vraždě nepřišel do brigády, kde pracoval, krátce nato opustil i ubytovnu.

Státní zástupce navrhl pro Krutého 13 let vězení ve věznici se zvýšenou ostrahou. Soud pokračuje čtením důkazů.

čtk