×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Migrace Islamistů budí obavy

Zveřejněno v Politika
Od - středa, 29. září 2021 10:02

Média

Migrace islámských uprchlíků do Evropy. To je téma, které hýbe politikou. Diskuzi v posledních dnech vyhrotilo převzetí Afghánistánu hnutím Talibán, před kterým utíkají lidé do Evropy. Mnozí z nich ale nehodlají respektovat křesťanské základy našeho světadílu. I když je u nás situace poměrně klidná, nelegální migrace islámských uprchlíků ovládla předvolební rétoriku většiny politických lídrů.

"Ursula von der Leyen (předsedkyně Evropské komise, pozn. red.) řekla podobně, jako německá kancléřka Angela Merklová před mnoha lety: Všichni jste vítaní, přijďte k nám do Evropy, my si vás rozdělíme. A já si myslím, že to je veliká chyba. Musíme být obezřetní my, konkrétně u nás v republice, kde ještě není ten nešvar tak rozšířený. Jde o to, koho si sem pustíme, ti lidé musí být dobře prověření a nesmí k nám zanášet právě nějaké negativní věci islámu," říká například kandidát do Poslanecké sněmovny Marcel Kučera.

Na území České republiky byly od začátku migrační vlny zachyceny stovky migrantů, kteří se přes naše území snažili dostat na západ. Někteří z nich tady zůstali. A právě z toho mají lidé obavy. "Pokud by byli tady, tak by se museli podřídit asi našemu systému, co tady vládne. Jako proč my bysme se měli podřizovat jim. Oni se podřídí nám. Pokud tady budou žít, tak by se měli podřídit oni nám," myslí si například jeden z námi oslovených mužů.

"Znám Francii a Německo velice dobře. V Německu jsem sám byl 25 let a ve Francii mám polovinu rodiny. A tam není v podstatě žádným překvapením, že islámské organizace skupují křesťanské kostely, které dneska nefungují a přestavují je na svoje boží stánky," dodal Kučera.

 

Migrace Islamistů budí obavy ilustrační. Foto: Policie ČR