Miroslav Sedláček

Miroslav Sedláček

Nová Role a Mezirolí na Karlovarsku trpí narůstající tranzitní dopravou. Dokonce tak hodně, že vedení obce hledá cesty a prostředky, jak na místě postavit obchvaty, které by odvedly z obydlených částí tisíce vozidel, které směřují na Nejdek, nebo do průmyslové zóny v Nové Roli.

Předseda Sdružení měst a obcí Plzeňského kraje Rudolf Salvetr, který je zároveň starostou města Klatovy, už před časem avizoval, že se mu nelíbí záměr ministerstva vnitra a České pošty zrušit k 1.7. 2023 celkem 22 poboček pošty v Plzeňském kraji. Vedle Plzně jsou právě Klatovy jedním z nejvíce postižených měst v kraji. Rudolf Salvetr nám proto prozradil, jaké jsou požadavky nejen města, ale i svazu měst a obcí. 

Plzeňská Doubravka prožívá v těchto dnech doslova dopravní peklo. Silničáři tam opravují levý pruh Rokycanské třídy od Masarykovy ulice po napojení na pivovar. I mimo dopravní špičku jsou tam dlouhé kolony a řidičům doslova a do písmene tečou nervy. A dopravní omezení tady jen tak neskončí.

Začalo jaro a zvířecí záchranáři v Plzni řeší každoroční problém. Na řeku u areálu DEPO2015 se vrátil labutí pár, jehož samec pravidelně napadá kanoisty a vysloužil si tak přezdívku Trenér. Záchranáři chtějí labutě odchytit a přemístit je jinam. Nejen z důvodu napadání lidí, ale i proto, že místo hnízdění je pro jejich mláďata velmi nebezpečné. Jak už jsme informovali v minulém týdnu, letos se odchyt nedaří.

pondělí, 27. březen 2023 14:10

VIDEO: Zářezové svahy u Vejprnic se sesunuly

Dálniční přivaděč z Vejprnic pod čerpací stanicí na silnici I/26 v Plzni začal být nebezpečný. Může za to deštěm podemletý terén. Sesunutá hlína ucpala vodní propustky. Na místo museli nastoupit silničáři, aby problém odstranili. Pokud by to neudělali, silnice by se stala pro řidiče nevyzpytatelnou.

Ve čtvrtek večer došlo k rozsáhlému požáru oblíbené restaurace Angusfarm v Soběsukách na jižním Plzeňsku. Na dnešní večer byla ve vyhlášeném podniku plánována speciální degustační akce pod vedením šéfkuchaře Miroslava Kaliny, kterého znáte například z prvních sérií soutěže Masterchef. Majitelé místo toho ale budou řešit mnohem smutnější záležitosti.

Zatímco ještě v roce 2020 platilo, že Plzeň je město autovraků, letos už to neplatí. Po kovidových opatřeních, která skončila a po změně legislativy, se daří odstavená auta rychleji likvidovat. Napomohla také takzvaná autovraková amnestie, kterou vyhlásily jednotlivé obvody města. Dnes už na místech, kde autovraky běžně bývaly, prakticky nejsou. I když se stále ještě vyskytují výjimky.

Konečně přišlo jaro a většina přerušených silničních staveb se opět rozběhla naplno. Patří mezi ně i rekonstrukce silnice z plzeňského Újezdu do Červeného hrádku. Začala sice už v srpnu loňského roku, ale na její dokončení si řidiči, ale i chodci počkají až do příštího roku. Nyní začala teprve druhá etapa stavby.

Právě zahájená rekonstrukce silnice v Holoubkově na Rokycansku rozdělila obec na dvě navzájem nepřístupné poloviny. Komunikace z centra obce k rybníku je neprůjezdná. Nákladní auta, která se potřebují dostat ze spodní části Holoubkova, kde je průmyslová zóna, do centra na hlavní silnici, a pak na dálnici, musí jezdit přes Rokycany. Osobní pak přes Medový újezd. Pro oba typy vozů jsou to kilometry navíc.

Policisté hledají vandala, který si vzal v pondělí 13. března na mušku osobní auta zaparkovaná v centru Plzně. Přitom se obracejí na veřejnost, aby jim pomohla ho dopadnout. Každé svědectví může mít v tomto případě, lidově řečeno, cenu zlata. Už z toho důvodu, že škody jsou vysoké.

Strana 1 z 2