Miroslav Sedláček

Miroslav Sedláček

pátek, 17. květen 2024 13:15

Aš láká nejen sportovce

Turistický a sportovní areál u vrchu Háj v Aši žije celoročním životem. Doslova a do písmene. V současné době se připravuje na velmi významnou akci. Tou je AC Heatink Cup, tedy závod horských kol, který je dokonce registrovaný u mezinárodní cyklistické unie. Těch se koná v republice pouhých pět.

pátek, 17. květen 2024 13:11

U nemocnice v Rokycanech opravují cestu

Hlavní příjezdová cesta k nemocnici v Rokycanech prochází v těchto dnech opravou. Pro řidiče to znamená, že bude tento a příští víkend zcela zavřená. Komunikace už byla samá záplata a plná děr a po opravě přímo volala.

čtvrtek, 16. květen 2024 12:01

Nová čtvrť nahradí kasárna na Slovanech

Bývalá kasárna na Slovanech se začínají měnit. Společnost APB tento prostor vyčistila a připravila pro stavbu nové rezidenční čtvrti. Ve středu se tam uskutečnilo slavnostní představení studie. Stavět se ale začne nejdřív za tři roky.

středa, 15. květen 2024 14:42

Vysokou Libyní neprojedete

Až do července musí vydržet lidé útrapy, které jim působí celková rekonstrukce silničního průtahu Vysokou Libyní. Ta sice začala už vloni v sedmém měsíci, ale stále není hotovo a auta tady neprojedou. I přes dopravní značení se o to ale pokoušejí hlavně kamiony, které tady spadnou do pasti.

středa, 15. květen 2024 14:36

Klatovy zahájily turistickou sezónu

V Klatovech byla oficiálně zahájena další turistická sezóna. A jako tradičně, nesměl u toho chybět bohatý kulturní program, ke kterému neodmyslitelně patří dechová hudba a tanec. Letos si mohli obyvatelé na náměstí v Klatovech připomenout i dvacetileté výročí vstupu republiky do Evropské unie.

úterý, 14. květen 2024 14:46

Moving Station je tady pro školy

Prostor pro kulturu, současné umění a vzdělávání. Je toho mnohem více, co nabízí Moving Station ve zrekonstruované budově nádraží Plzeň Jižní předměstí. To se zaměřilo na školáky, kterým nabízí nejen divadlo, ale například i takzvané Dramacentrum Johan.

úterý, 14. květen 2024 14:43

Oprava průtahu Aší pokračuje

Už od března loňského roku probíhá v Aši oprava silničního průtahu městem. Pro obyvatele a řidiče to znamená výrazné omezení. Všichni dotčení si oddechnou až koncem tohoto roku. Tak rozsáhlá je tato stavební akce.

čtvrtek, 9. květen 2024 14:13

Most mezi Loktem a Novým Sedlem šel k zemi

Most nad dálnicí D6 mezi Novým Sedlem a Loktem na Karlovarsku musel jít k zemi. Byl totiž postaven ještě dříve, než dálnice a co se týká materiálů a bezpečnosti nevyhovoval současným předpisům. Na jeho místě teď roste nový most. Pro řidiče to samozřejmě znamená objížďku nebo omezení provozu na dálnici.

úterý, 7. květen 2024 14:00

Strana PRO je proti přijetí Eura

Na náměstí Míru v Plzni se uskutečnila petiční akce strany PRO Jindřicha Rajchla, která byla spojená s diskuzí občanů s představiteli této strany. Témat k diskuzi tam bylo opravdu hodně.

úterý, 7. květen 2024 13:10

Doubravka uctila padlé letce

Jakub Pavlík, Václav Šindelář a Alois Záleský. To jsou tři hrdinové, kteří za druhé světové války bojovali jako piloti v britské RAF proti Německu. Ani jeden z nich se už ale nevrátil domů. Na jejich počest každoročně pořádá Doubrav pietní akt, aby si lidé připomněli tyto doubravecké rodáky.

Strana 1 z 9