Mladý brankář Plzně bojuje s rakovinou. Spoluhráči ho podpořili dojemným gestem!

Zveřejněno v Sport
Od - středa, 27. duben 2022 07:03
Mladý brankář Plzně bojuje s rakovinou. Spoluhráči ho podpořili dojemným gestem! Foto: Instagram @lokajda2

Zatímco jeho spoluhráči svádějí boj na ledě, on ten životní. Teprve sedmnáctiletý gólman plzeňské hokejové juniorky Jan Lokajíček slyšel od lékařů nemilosrdný verdikt - rakovina. Jeho kamarádi z ledu na jeho podporu vytvořili speciální video, na kterém si tým symbolicky oholil hlavy.

Po pátém zápase v Liberci, který Plzeňští prohráli nakonec 2:4 a dovolili tak svému soupeři snížit stav série, běželo na kostce nad ledem video, které si pro svého spoluhráče Lokajíčka připravili jeho spoluhráči. "Zdar, Lokajda. Víme, že je to pro tebe teď těžký, ale chceme, abys věděl, že jsme tady s tebou," uvedl kapitán týmu Daniel Malák. Ve videu pak spoluhráči gólmana ukázali své nové účesy. Plzeňští junioři porušili nepsané pravidlo, které říká, že po dobu play off by se hráči neměli holit, a oholili si hlavy jen proto, aby svého kamaráda podpořili. Ten vše sledoval přímo z tribun ještě předtím, než byl hospitalizován v nemocnici.

"Chtěl bych všem moc poděkovat za skvělou sezónu, a i když pro mě bohužel ze zdravotních důvodů skončila předčasně, troufám si říct, že to byla jízda a už se nemůžu dočkat, až se vrátím," vzkázal na sociálních sítích Lokajíček.

Sedmnáctiletý Jan Lokajíček je třetím brankářem plzeňské juniorky, letos nastoupil do devíti extraligových zápasů. Víc utkání odchytal ve druhé nejvyšší soutěži za Písek, ale nakoukl také do druhé ligy dospělých v Klatovech.