Mlžení, lži, nulová sebereflexe a obrovská ega, nebere si servítky kvůli dopravě v kraji Zarzycký

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 20. červenec 2020 16:07
Zarzycky Předseda představenstva PMDP Roman Zarzycký. Foto: Plzen.cz

Mimořádné zastupitelstvo kraje mělo na svém pondělním jednání na programu také počínání Arrivy, která má i po měsíci, co přebrala krajskou dopravu, velké problémy s dopravní obsluhou. Diskuze pořádně nadzvedla náměstka primátora a předsedu představenstva Plzeňských městských dopravních podniků Romana Zarzyckého (ANO). "Od některých jde jen o mlžení, lži, nulová sebereflexe a obrovská ega," vzkázal.

"Přišel jsem si osobně vyslechnout argumenty současné krajské koalice, zástupců Arrivy a ředitelky POVEDu ohledně spolehlivosti nového krajského dopravce. Odejdu s pocitem zmaru a konstatuji, že někteří vůbec netuší, která bije. Pouhé přesvědčování o něčem, co zkrátka nefunguje. Mohli jste pokorně přiznat, že TUTO se vám nePOVEDlo," vzkázal Zarzycký, který také poukazuje na to, že je tolik rozezlených lidí na sociálních sítích. "Proč vám asi píšou. Proč funguje krajský dispečink od 7 hodin ráno, když řada spojů vyjíždí už ve 4:30? Proč máte sponzorované nábory řidičů, když jich máte dostatek? Proč není důchodce schopen u vás reklamovat cenu jízdného, když z Blovic do Plzně jede za 2 Kč a následně zpět za 12 Kč? Proč se Vaši řidiči ptají cestujících kudy mají jet?," ptal se Zarzycký.

Coby předseda představenstva dopravních podniků předložil už v uplynulých dnech nabídku, aby PMDP převzaly zpět pod svá křídla spoje na linkách, které dříve okrajové části Plzně obsluhovaly. "Moji nabídku jménem PMDP na rychlé a efektivní vyřešení celého toho zmatku v regionu nikdo nezvedl. Je obrovská škoda, že se vaši “odborníci” nezeptají na názor obyvatel v Chrástu, Červeném Hrádku, Kyšicích, Manětíně, Chválenicích, Stříbře, Plánici, Plasích, Zábělé. Také Kralovice,Žihle, Klatovsko, Líně, Ledce a Liblín stojí za to," nebral si servítky Zarzycký.

Zarzycký také nechápe, proč nereflektuje POVED výzvu obvodu Plzeň 4. "Ignorujete názory starostů v regionu, které dokonce na zasedání teď zesměšňujete, ze nečtou e-maily, nekomunikujete s lidmi, kteří dopravě opravdu rozumí. My vám poradíme, konec konců, dispečeři PMDP za vás už teď řeší spoustu problémů a upozorňují vás na každodenní chyby," pokračoval Zarzycký a zároveň poukazoval na to, že lidem už dochází nervy. "Mezitím přesednou do aut, protože už mají vašich "blbých" rozhodnutí plné zuby. A co ekologie, doprava v Plzni, odstavená auta? Jak pak lidi vrátíme zpět do autobusů, když si najdou jiná řešení dopravy, protože vám to prostě kolabuje? A vy tvrdíte, že je to zanedbatelné. Ti z vás, kteří měli přípravu a implementaci na starost, styďte se," uzavřel Zarzycký.