Muž chtěl přespat v cizí garáži, omylem jí zapálil

Zveřejněno v Krimi západ
Od - pátek, 9. únor 2024 18:11
Muž chtěl přespat v cizí garáži, omylem jí zapálil ilustrační. Foto: M. Osvaldová

Šestadvacetiletý muž z Plzeňska se rozhodl přenocovat v cizí garáži. Přitom ale způsobil její požár, když si chtěl posvítit zapálením kartonu. Jeho další cesta nakonec vedla do nemocnice.

Ve čtvrtek 8. února kolem 3. hodiny v noci přijal operační důstojník na tísňovou linku 158 oznámení o požáru garáže jednoho z rodinných domů v obci Stříbro s tím, že v ní majitel objektu přistihl neznámou osobu. Stříbrští policisté šetřením na místě zjistili, že se jedná o šestadvacetiletého muže z Plzeňska. "Ten dne 7. února v blíže nezjištěný čas vstoupil vstupní brankou na oplocený pozemek rodinného domu, odkud poté vnikl neuzamčenými vraty do garáže, ve které měl v úmyslu přenocovat. Zapálením kartonu, kterým si chtěl posvítit, způsobil požár, jenž následně poškodil elektroinstalaci objektu a jeden ze zaparkovaných motocyklů," uvedla policejní mluvčí Barbora Šmaterová. Požárem muž způsobil škodu předběžně vyčíslenou na částku 120 tisíc korun.  

Dotyčného muže policisté na místě zadrželi a následně byl záchranáři převezen z důvodu podezření z nadýchání zplodin za asistence policie do nemocnice k lékařskému ošetření. "Ještě tentýž den byl propuštěn. Policejní komisař mu za jeho jednání sdělil obvinění ze spáchání přečinu porušování domovní svobody a státnímu zástupci podal podnět k podání návrhu na vzetí do vazby," dodala Šmaterová.