Naděje do odvety. Házenkáři vezou ze Švédska remízu

Od - pondělí, 28. březen 2022 08:40
Naděje do odvety. Házenkáři vezou ze Švédska remízu ilustrační. Foto: Talent tým Plzeňského kraje

Nadějný výsledek do odvety si přivezli ze Švédska házenkáři Talent týmu Plzeňského kraje. V úvodním zápase čtvrtfinále EHF European Cupu remizoval na palubovce Alingsas 29:29. Domácí celek zachraňoval výsledek až vteřinu před koncem. Odveta se hraje v neděli od 18 hodin v městské hale na Slovanech.

Talent do pohárového utkání ve Švédsku dobře vstoupil, v desáté minutě vedl po brance Šafránka 7:3. Teprve potom začal domácí tým náskok snižovat, ale ještě v 18. minutě svítil na ukazateli skóre stav 7:10 pro hosty, ale pak se Alingasu povedl obrat na 12:10. Plzeňští házenkáři ještě dokázali srovnat na 12:12, ale hrubě se jim nepovedl závěr první půle, kterou švédský tým nakonec vyhrál 16:12.

Až do 47. minuty pak držel jejich soupeř poměrně jistý náskok, ve 47. minutě vedl 20:15. Jenže čeští šampioni nesložili zbraně a zaveleli k obratu. Ten se jim po brance Doudy v 53. minutě skutečně povedl, stav byl 25:26. pak se oba celky střídaly v jednogólovém vedení až do samotného, kdy dánský házenkář ve švédských službách Möller vteřinu před koncem vyrovnával na konečných 29:29.

"Mám radost, že jsme se přesvědčili, že i s takovým týmem se hrát dá. Nebylo to tím, že by nás Švédové podcenili, naopak my jsme ukázali, že máme sílu s nimi hrát," těšilo kouče Plzně Petra Štochla. Pozitivem utkání podle něj je, že jsou Plzeňané s Alingsasem schopní hrát. "Pokud doma v odvetě předvedeme dobrý výkon, který jsme hlavně ve druhé půli předvedli ve Švédsku, věřím, že společně s podporou našich fanoušků budeme schopni bojovat o postup," dodal.