Náhrada za Chorého v rytmu Samby. Plzeň přivedla vysněnou posilu

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - středa, 3. červenec 2024 19:38
Náhrada za Chorého v rytmu Samby. Plzeň přivedla vysněnou posilu Foto: FCVP

Náhradu za Tomáše Chorého našla Viktoria Plzeň v bulharském klubu Levski Sofia. Tříletou smlouvu s vedením západočeského klubu podepsal třiadvacetiletý brazilský útočník Ricardinho. Toho už si Viktoriáni jako možnou posilu vyhlédli v zimě. K přestupu došlo ale až o půl roku později.

Ricardo Vianna Filho. Nebo jen krátce Ricardinho. To je nová posila Viktorky. Třiadvacetiletý útočník, jenž ve své rodné zemi oblékal dres Sao Paula nebo Gremia Porto Alegre, v Evropě působil v portugalském Maritimu a naposledy v bulharském klubu Levski Sofia, kde v 56 zápasech zaznamenal 20 branek. Na tuto bilanci bude chtít nyní navázat v Doosan Areně!

„Poslední rok jsme hráče pozorně sledovali a k prvnímu kontaktu došlo již v zimě. Nyní jsme se rozhodli přivést jej do našeho týmu,“ řekl sportovní ředitel klubu Daniel Kolář. „Jde o kreativního a zároveň rychlostně disponovaného útočníka, který je velmi silný v zakončení. Těší nás, že se vše podařilo dotáhnout a Ricardinho se k nám může připojit do hernímu kempu v rakouském Westendorfu,“ dodal Kolář.

„Viktoria? Těším se moc. Vím, že klub hraje pravidelně evropské poháry a beru to jako velkou výzvu,“ řekl po podpisu smlouvy třiadvacetiletý útočník.