Náledí působí problémy na silnicích. Na hlavním tahu z Plzně na Karlovy Vary se srazila čtyři vozidla

Zveřejněno v Krimi západ
Od - čtvrtek, 18. leden 2024 17:22
Náledí působí problémy na silnicích. Na hlavním tahu z Plzně na Karlovy Vary se srazila čtyři vozidla Foto: HZS PK

U Hunčic na Plzeňsku havarovala čtyři vozidla. Čtyři lidé skončili v péči lékařů. Auta blokují hlavní tah I/20 z Plzně na Karlovy Vary. Silnice je neprůjezdná.

"Z dosavadního šetření je pravděpodobné, že řidička osobního auta Škoda neměla přizpůsobit rychlost jízdy povaze a stavu vozovky, narazila do před ní jedoucího vozidla VW, po nárazu se její vozidlo dostalo do protisměru, kde se střetla s protijedoucím vozidlem Audi, které se po nárazu roztočilo a došlo k čelnímu střetu s dodávkou jedoucí od Plzně," popsala nehodu policejní mluvčí Hana Kroftová.

Podle mluvčí krajské záchranky Márie Svobodové záchranáři na místě ošetřili ženu, muže a dítě. "Všichni utrpěli lehčí zranění a jsou aktuálně předávání k dalšímu vyšetření na akutním příjmu Fakultní nemocnice Lochotín. Čtvrtý zraněný je starší muž, u kterého se obtíže projevily později. Bude také k dovyšetření transportován na akutní příjem," dodala.

Nejde přitom o jedinou nehodu, kde záchranné složky zasahují. "Od 15:55 do 16:49 zasahujeme u 8 nehod osobních vozidel, v jednom případě autobusu. U všech evidujeme lehčí zranění účastníků," doplnila Svobodová.