×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10008

Náměstek hejtmanky je šéfem rozpočtového výboru poslanecké sněmovny

Zveřejněno v Politika
Od - sobota, 27. listopad 2021 10:16
Náměstek hejtmanky je šéfem rozpočtového výboru poslanecké sněmovny ilustrační. Foto: se souhlasem J. Bernarda

Bývalý hejtman Plzeňského kraje a současný náměstek Josef Bernard (STAN) se stal šéfem rozpočtového výboru. V hlasování obdržel 21 hlasů z 23 odevzdaných. Jiný kandidát na předsedu nebyl.

"Velice mě těší důvěra kolegů poslanců, ale trochu se mi samozřejmě v té nové administrativní džungli klepou kolena," prohlásil Bernard, který byl definitivně do čela výboru zvolen v pátek.

V souvislosti s jeho jménem se v posledních dnech také mluvilo o tom, že by se mohl stát novým ministrem průmyslu a obchodu v tvořící se vládě Petra Fialy. Bernard přiznal, že ve čtvrtek večer od užšího vedení STAN tuto nabídku dostal, ale odmítl ji. "Ustavení výborů jsme dlouho a poměrně komplikovaně dohadovali. Nemyslím, že je správné vždy, když se otevře cesta k „vyšší“ pozici, jít za lepším. Je to neseriózní a já naopak chci přispět k větší důvěře v poslaneckou sněmovnu. Asi jsem odmítl nabídku snů, kterou už třeba nedostanu, ale to je život," dodal.

Rozpočtový výbor bude mít zároveň pět místopředsedů. Budou jimi Jan Volný (ANO), Milan Feranec (ANO), znovuzvolený občanský demokrat Vojtěch Munzar, Miloš Nový (TOP 09) a znovuzvolený poslanec SPD Jan Hrnčíř.

V minulém volebním období byla jeho předsedkyní poslankyně KSČM Miloslava Vostrá. Předseda výboru, kromě toho, že řídí jeho schůze, je také tradičně zpravodajem ke státnímu rozpočtu.