Návrat ztraceného syna. Plzeň posílí talentovaný stoper

Zveřejněno v Sport
Od - pondělí, 13. červen 2022 16:57
Návrat ztraceného syna. Plzeň posílí talentovaný stoper Foto: FCVP

Další posilou Viktorie Plzeň je obránce Filip Čihák, který se po angažmá v Pardubicích vrací na přestup zpět do svého mateřského oddílu. S Viktorií Plzeň dnes podepsal smlouvu na tři roky.

Dvaadvacetiletý stoper Filip Čihák prošel viktoriánskou mládeží, minulý rok však přestoupil do Pardubic, kde před tím i hostoval. V dresu Východočechů zažil postup do české nejvyšší soutěže a během dvou následných sezon odehrál 46 prvoligových zápasů, ve kterých z pozice středního obránce vstřelil tři branky a na čtyři nahrál. „Filip se dokázal prosadit v první lize, je to velmi perspektivní hráč, který nasbíral potřebné zkušenosti a nyní se vrací, aby u nás zabojoval o místo v prvním týmu,“ uvedl generální ředitel Viktorie Adolf Šádek.

Týmu z města perníku pomohl talentovaný stoper v uplynulé sezoně k prvenství ve Skupině o udržení, v níž vstřelil v pěti zápasech hned dva góly, čímž přispěl k výhrám nad Karvinou a Teplicemi. Nyní přestupuje zpět do Viktorie a ve středu se společně s dalšími svěřenci trenéra Michala Bílka zapojí do přípravy. „V Pardubicích jsem měl možnost poprvé nakouknout do první ligy a byla to pro mě ta nejlepší zkušenost. Mým snem ale vždy bylo obléknout na sebe viktoriánský dres v ostrém zápase áčka a jsem hrozně rád, že mám nyní šanci o to zabojovat,“ uvedl po podpisu tříleté smlouvy Filip Čihák.