Nepovedená rozlučka. Plzeň porážkou s Bohemians korunovala jarní bídu

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - úterý, 23. květen 2023 20:59
Nepovedená rozlučka. Plzeň porážkou s Bohemians korunovala jarní bídu Foto: FCVP

Plánovali, že se  s domácími fanoušky i s koučem Michalem Bílkem rozloučí povedeným výkonem a výhrou. To se ale fotbalistům Viktorie Plzeň nepovedlo. Západočeši ve čtvrtém kole nadstavby prohráli s pražskými Bohemians 1905 0:2.

Ještě před samotným výkopem se vedení Viktorie rozloučilo s koučem Michalem Bílkem a dlouholetým masérem Zdeňkem Slámou. Těm ale začátek zápasu příliš radosti neudělal. Gólman Staněk po malé domů namazal Martinu Hálovi, a ten snadno trefil prázdnou branku. Vyrovnat mohl ve 12. minutě Durosinmi, jemuž zkazil gólové oslavy výborným zákrokem brankář Soukup. Stejný hráč Plzně měl další šanci ve 23. minutě, tentokrát ale vůbec netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Durosinmiho show s neproměněnými příležitostmi tím ale nekončila. Po půl hodině hry vytáhl jeho gólovou střelu Soukup, o tři minuty později zase hlavičkoval nad břevno. A aby toho nebylo málo, další tutovku zazdil následně i Chorý. Jak se využívají šance, ukázali Klokani ve 39. minutě. Hůlka přeskočil v souboji Kašu a Staněk se natahoval marně.

Ve druhé půli Plzeňští ještě více zintenzivnili ofenzivní aktivitu a v 52. minutě se opět musel vytáhnout gólman Soukup, který vyrazil ránu Buchy. Postupem času na plzeňských kopačkách převládala nervozita a kupily se nepřené přihrávky. V 66. minutě naopak zaměstnala Staňka dalekonosná střela Vondry. Snížení nepřinesla ani 80. minuta a obrovská tutovka Chorého, a tak si hosté odvezli ze Štruncových sadů vítězství 2:0.