Nervy jsem měl celý zápas, přiznával Bílek. Kdy uvěřil postupu?

Od - úterý, 9. srpen 2022 21:36
Nervy jsem měl celý zápas, přiznával Bílek. Kdy uvěřil postupu? ilustrační. Foto: FCVP

Čtyři zápasy, čtyři výhry. Fotbalisté Viktorie Plzeň jsou v předkolech evropských pohárů neporaženi a už jen dva zápasy je dělí od základní skupiny Ligy mistrů. "Je to jeden z mých největších úspěchů," připouštěl trenér Michal Bílek po domácí výhře nad Šeriffem Tiraspol 2:1.

Je tohle největší večer vaší kariéry?
Samozřejmě je to jeden z mých největších úspěchů. Dostali jsme se daleko a pořád bojujeme o Ligu mistrů. Navíc jsme vyhráli čtyři zápasy ze čtyř. Dneska to nebylo jednoduché, je to velmi cenné vítězství.

Kde se podle vás zápas lámal?
Asi po tom vyrovnání. Jindra Staněk nás zase podržel, což je bezvadné, když máte gólmana, který chytí šanci přesně, když to potřebujete. Šli jsme pak hned do střídání (Holík za Klimenta, pozn. red.), protože jsme chtěli zahustit střed pole. Oba útočníci (Kliment i Chorý, pozn. red.) hráli výborně, ale Sýkora na tomhle postu drží střed pole lépe. Důležitá byla druhé branka, to byla pro soupeře rána.

Kdy jste měl největší nervy?
Celých 90 minut. V první půli jsme je nepustili do výrazné šance, ale po smolné penaltě byly ty chvíle asi nejhorší. Pak se nám začalo dýchat lépe po tom gólu.

Když Tomáš Chorý už v první půli nedal penaltu, neříkal jste si, že vás to může mrzet?
Mohlo nás to uklidnit, ale i tak jsme to zvládli a toho si cením. Předešlé zápasy jsme otáčeli, dneska jsme se na začátku druhé půle dostali do situace, kdy soupeř vyrovnal a byl na koni. Síla v týmu tedy je, nevzdáváme se za žádných okolností.

Kdy jste už věřil postupu?
Po tom vyloučení, tam už bylo vidět, že už nemají síly, aby to zkusili.

Je to velká úleva i pro klub samotný?
Jednoznačně. Víme, že situace není úplně jednoduchá a klub postup dál nutně potřeboval. Jsem rád i za kluky, pracují dobře.

Dají se po postupu očekávat pohyby v kádru?
U Pišty Mihálika přesně nevím, jaká je situace. Něco se asi rýsuje. Uvidíme, budeme teď mluvit se šéfem a nějak vyhodnotíme situaci, jaká je. Nevylučuji tedy, že nějaký pohyb i dovnitř kádru může být.

Vaším soupeřem v play-off Ligy mistrů bude Karabach. Co na ně říkáte?
Moc toho nevím, nečeká nás ale nic jiného. Ani nevím, jaké tam jsou klimatické podmínky. Jsme dva zápasy od obrovského úspěchu.