Home Zpravodajství Sport Nová posila P...

Nová posila Plzně měla před přestupem strach ze zdravotní prohlídky

Ve středu ještě odehrál v dresu Jablonce celých devadesát minut přípravného utkání proti Neugersdorfu, ve čtvrtek odpoledne se už fotil s červeno-modrým plzeňským trikotem v rukou. Obránce Luděk Pernica se stal druhou zimní posilou Viktorie, jaro ovšem stráví ještě na hostování v Jablonci.

foto: FCVP

O přestupu se spekulovalo už delší dobu, jak jste prožíval čekání, než bude vše definitivně potvrzeno?
Do Plzně jsem tě těšil hodně, ale měl jsem trochu strach ze zdravotní prohlídky, protože jsem jí vlastně nikdy v životě neabsolvoval. Nakonec bylo všechno úplně v pořádku. Plzeň je hezké město s nádherným stadionem.

Jak jste vnímal Plzeň jako soupeř?
Když jsem hrál ještě za Zbrojovku Brno, podařilo se nám tady po postupu z druhé ligy vyhrát. Pamatuji si, že jsme si dělali srandu, že ten nahoře zrovna nebyl doma a my dali ze tří šancí tři góly. Do Plzně se ale pro body moc nejezdilo, byla tu vždy horká půda a skvělí fanoušci. Plzeň navíc hraje stylem, který se těžko brání.
Jarní část sezóny strávíte na hostování v Jablonci. Bude pro vás motivací dokázat v této době, že máte na to stát se součástí Viktorie Plzeň?
Motivace to samozřejmě bude. Půlrok v Jablonci budu chtít odehrát, co nejlépe to půjde. Snad se mi budou vyhýbat zranění a v červnu nastoupím sem do Plzně.
Je pro vás přestup do Viktorie velkou výzvou?
Určitě ano, jelikož Plzeň má předpoklady, aby získala titul. Moc se sem těším a v červnu do toho půjdeme naplno.
Jak se těšíte na spolupráci s trenérem Pavlem Vrbou?
Trenéra Vrbu jsem na vlastní kůži nepoznal, ale budu se snažit vzít si z něj to nejlepší. Věřím, že naše spolupráce bude fungovat.