Nová Role a Mezirolí na Karlovarsku řeší situaci s narůstající tranzitní dopravou

Zveřejněno v Karlovarský kraj ZAK
Od - čtvrtek, 27. duben 2023 14:35

Média

Nová Role a Mezirolí na Karlovarsku trpí narůstající tranzitní dopravou. Dokonce tak hodně, že vedení obce hledá cesty a prostředky, jak na místě postavit obchvaty, které by odvedly z obydlených částí tisíce vozidel, které směřují na Nejdek, nebo do průmyslové zóny v Nové Roli.

Nová Role na Karlovarsku je známá především díky slavné porcelánce. Jsou tady ale i další firmy, které sídlí v průmyslové zóně. Ovšem cesta k nim vede sídlištěm a především po úzké silnici kolem školy.

"Dopravní problém Nové Role spočívá ve dvou úsecích. První je průjezd Novou Rolí, kde kamionová a nákladní doprava nám vlastně odbočuje do Školní ulice a okolo základní školy vede do průmyslové zóny, kde se nacházejí jednotlivé průmyslové podniky," uvedl starosta Nové Role Luboš Pastor.

Největší dopravní kolize nastává samozřejmě v dopravní špičce. Od druhé hodiny odpoledne, kdy se u školy míjí kamiony, nákladní vozy, autobusy a osobní auta. 

Podobná situace je v Mezirolí na silnici číslo 220. Tranzitní komunikaci využívají vozidla jedoucí do průmyslové zóny v Nové Roli nebo do Nejdku.

"My jsme chtěli na této komunikaci zbudovat úsekové měření, nicméně z hlediska legislativy, která v současné době je velice striktní, toto není možné a chtěli bysme to do budoucna řešit hlavně nějakými bezpečnostními prvky, osvětlením přechodu pro chodce, který je zde na této velmi frekventované silnici, přímo u místní školky a vyústění cyklostezky," doplnil místostarosta Nové Role Ladislav Slíž.

Více se dozvíte v přiložené reportáži ZAK TV.