×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Nové zaměstnance láká Domažlická nemocnice na luxusní bydlení

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 15. prosinec 2019 21:02
Domy Domazlice V těchto rodinných domcích budou bydlet zaměstnanci Domažlické nemocnice. Foto: NPK

Jednu z nejatraktivnějších nabídek bydlení pro své zaměstnance mezi českými nemocnicemi bude mít už za necelý půlrok Domažlická nemocnice. V nové vilové čtvrti Na Bábě pro ni staví město devět rodinných domů. Od června v nich budou bydlet se svými rodinami lékaři, případně i nelékařští zdravotníci pocházející z jiné části republiky, kteří se rozhodnou pro kariéru v Domažlicích.

Vilová čtvrť Na Bábě roste již několik let na stejnojmenném vrchu na západním okraji Domažlic, tedy jen kousek od místa kde od roku 2006 stojí i nová nemocnice. Stavební parcely včetně projektů nabízí radnice zpravidla soukromým investorům. Po dohodě s Plzeňským krajem a nemocnicí ale devět domů buduje od loňské zimy na své náklady. V červnu 2020 je po dokončení získá nemocnice do dlouhodobého pronájmu a nabídne k bydlení zdravotníkům.

Zvenku jsou domy z velké části hotové. Práce se v současnosti přesunuly do vnitřních prostor. Dodavatel plní harmonogram. Dokončené a připravené pro nemocnici k převzetí a nastěhování prvních obyvatel budou v červnu,“ říká místostarosta Domažlic Stanislav Antoš s tím, že se jedná o dvoupodlažní domy s vlastním pozemkem, garáží i s možností parkování na parkovacích místech v ulici.

K nastěhování budou tyto domy už v červnu. Foto: NPK

Zní to z každého koutu země, z každé nemocnice, že v Čechách chybí lékařský i nelékařský personál a že situace se bude ještě zhoršovat. Chceme na to být připraveni, černým scénářům předcházet a plánujeme také rozšiřovat péči například v interních oborech. Proto kromě moderního pracovního prostředí v prakticky nové a přístrojově velmi dobře vybavené nemocnici nabízíme jako další benefit i mimořádné kvalitní bydlení,“ říká ředitel nemocnice Petr Hubáček.

Aktivitu města chválí radní Plzeňského kraje pro oblast zdravotnictví Milena Stárková (ČSSD): „Kraj pomáhá svým nemocnicím finančně především s investicemi do budov, do vybavení. Pomoc domažlické radnice s bydlením snahu kraje vhodně doplňuje a z nemocnice dělá na české poměry velmi atraktivního zaměstnavatele," říká radní.

Kousek od vilové čtvrti zahájíme příští rok stavbu nové mateřské školy a podél příjezdové trasy máme připravený pozemek pro další obchodní řetězec,“ doplňuje místostarosta Stanislav Antoš. Domy pro nemocnici stojí ve slepé ulici, kde kromě rezidentů není žádný provoz. Na ulici hned navazuje zeleň - vycházkový okruh s dvěma vodními nádržemi. Za nimi je už jen pole nebo les.

Domažlická nemocnice hledá především internisty, lékaře na intenzivní péči a z nelékařských profesí všeobecné sestry. Aby byla ale dobře připravena na přirozenou fluktuaci, uvítá ráda i další zdravotníky a to jak erudované, tak i čerstvé absolventy nebo studenty hledající praxi.

Zaměstnancům nabízíme moderně vybavená pracoviště, trvalou podporu vzdělávání, práci ve stabilizovaném týmu, velmi dobré mzdové ohodnocení, případně náborové příspěvky a řadu benefitů,“ doplňuje Petr Hubáček. A kromě nájemného bydlení v nových rodinných domech nabízí nemocnice i pomoc s hledáním vlastní nemovitosti od malometrážních bytů až po stavební parcely v lukrativních lokalitách, jakou je například obec Česká Kubice.