×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Nové zaměstnance láká Rokycanská nemocnice i na opravené byty

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 5. únor 2020 15:44
Rokycanská nemocnice Rokycanská nemocnice - ilustrační foto

Nabídkou hezkého bydlení ve svém bytovém domu se snaží Rokycanská nemocnice přilákat nové zdravotníky. Právě začala druhá etapa rekonstrukce domu s byty pro zdravotníky, kteří nemají v Rokycanech vlastní bydlení. Dům stojí v blízkosti nemocničního areálu a má 16 bytových jednotek typologie 1+1. Tři se rekonstruovaly loni v zimě. Teď začala úprava dalších sedmi. Dokončeny budou v dubnu.

Jedná se o kompletní modernizaci interiérů včetně sítí a výměny oken. „V bytech se dělá voda, elektřina, topení, podlahy. Budou se stavět kompletně nová bytová jádra včetně koupelny, toalety i kuchyňského koutu a všechny interiéry se budou nově omítat,“ říká ředitel nemocnice Jaroslav Šíma s tím, že práce budou probíhat postupně a za částečného provozu. „Tři jednotky jsou obsazené. Proto se napřed udělají čtyři prázdné. Pak se uživatelé přestěhují a bude se pokračovat,“ doplňuje ředitel.

Nemocnici se v posledních měsících daří doplňovat týmy zdravotníků. Díky tomu mohla v závěru loňského roku obnovit provoz lůžkové stanice C interního oddělení a vše nasvědčuje tomu, že v letošním roce otevře zcela novou lůžkovou kapacitu - oddělení následné péče.

„Sestry i další zdravotnický personál přichází nejen přímo z Rokycanska, ale i z Plzně nebo z různých koutů země. Abychom je jako zaměstnavatel zaujali, musíme mít pro ně adekvátní bydlení. Umíme jim třeba i společně s městem najít byt, anebo máme k dispozici právě vlastní kapacity. Nemocniční byty už ale byly zastaralé. Proto jsme se loni rozhodli je postupně kompletně modernizovat,“ vysvětluje předseda představenstva Nemocnic Plzeňského kraje Marek Kýhos a doplňuje, že byty pro personál modernizují i další nemocnice Skupiny NPK.

Letošní druhá etapa rekonstrukce vyjde na 3,1 milionu korun. Loňské úpravy stály 1,5 milionu. „V plánu je samozřejmě i rekonstrukce zbylých čtyřech bytů a následně i společných prostor, tedy chodeb a sklepů. A rádi bychom celý bytový dům i zateplili,“ říká dále Šíma. Nemocnici letos čeká i výstavba nového systému pro vytápění a chystá se postupná rekonstrukce celé nemocnice.