Nového primátora bude mít Plzeň v pondělí!

Zveřejněno v Politika
Od - úterý, 11. leden 2022 12:13
Nového primátora bude mít Plzeň v pondělí! Foto: P. Bauer

Současnému primátorovi Martinu Baxovi už zbývají ve funkci pouze dny. V pondělí 17. ledna od 9 hodin se uskuteční mimořádné zastupitelstvo, na kterém se zvolí jeho nástupce i nový člen rady. Baxa se postu vzdal poté, co se stal oficiálně ministrem kultury ve vládě Petra Fialy.

"Na programu jsou personální změny ve složení Rady města Plzně a změna rozdělení kompetencí mezi členy rady, tedy i nová volba primátora města Plzně," informovala mluvčí Magistrátu Eva Barborková.

Baxa, který byl primátorem v letech 2010 až 2014 a poté od podzimu 2018 už loni v listopadu při oznámení nominací na členy vlády premiéra Petra Fialy uvedl, že pokud bude jmenování ministrem, primátorského křesla se vzdá. "Osobně jsem jednoznačně přesvědčen, že funkci ministra a primátora nelze vykonávat současně, a proto funkci v nejbližší možné době předám svému nástupci,“ uvedl tehdy. 

Post primátora zůstane v gesci ODS, konkrétní jméno má být známé až ve čtvrtek, kdy zasedá zastupitelský klub. Největším favoritem je podle našich informací současný technický náměstek Pavel Šindelář. 

O možnosti, že by se Pavel Šindelář stal primátorem, jsme psali zde.