Od fanouška dostal kytaru. Učím se, ale na koncert to zatím není, směje se dánská posila Škodovky

Zveřejněno v Sport
Od - pondělí, 8. srpen 2022 14:21
Od fanouška dostal kytaru. Učím se, ale na koncert to zatím není, směje se dánská posila Škodovky Foto: M. Osvaldová

Ve čtvrtek dostal nabídku, nad kterou prakticky ani neváhal, podepsal smlouvu a v pondělí už se poprvé proháněl po plzeňském ledě. Nicolai Meier se stal vůbec prvním Dánem, který bude hájit barvy Škodovky. "První, co jsem si zjišťoval, byly dvě věci. Fanoušci a informace o městě," říká produktivní forvard mimo jiné se zálibou ve hře na kytaru.

Jaké byste popsal poslední dny a hodiny, asi pořádně hektické, že?
V polovině týdne mi volal agent, že má Plzeň zájem. Rozhodl jsem se hned, že půjdu. Začal jsem v Dánsku balit byt. Přiletěl jsem uprostřed noci, moc jsem toho tedy nenaspal.

Co bylo první, co jste zjišťoval, když vám agent zavolal?
O extralize jsem informace měl, někteří kamarádi jí hráli. První věc, kterou jsem si zjišťoval, tak bylo to, že jsem se koukal na youtube na fanoušky. Viděl jsem, že je tu o hokej zájem, na to se těším. Další věcí, na kterou jsem koukal, byla poloha města. Prohlížel jsem fotky, jak to tu vypadá, že je to blízko Prahy.

V minulosti jste hrával s Ludwigem Blomstrandem. Komunikoval jste s ním?
Mluvil jsem s ním den poté, co jsem podepsal. Ludwig mě kontaktoval sám, Plzeň chválil, v tomhle mu věřím.

Ještě někoho znáte?
Osobně jen Ludwiga, ale zjišťoval jsem, že Sam Bitten, který teď také přišel, hrál jako já v Södertälje.

Prošel jste hodně lig a můžete porovnávat. Co očekáváte od české extraligy a považujete za výhodu, že se takhle dokážete přizpůsobit různým stylům?
Přijde mi, že by mohla být podobná české extralize ta finská. Mám takovou hokejovou povahu, že se vždy dokáži nějak adaptovat. Samozřejmě je možné, že budu potřebovat nějaký čas, ale teď je dost prostoru na to se připravit.

Byl jste třeba už trochu nervózní, jestli nějaká nabídka dorazí?
Ne, nějaké nabídky jsem přecijen měl, mohl jsem se také vrátit do Vídně. Ale ještě, než jsem tam před rokem šel, tak jsem doufal, že se mi povede angažmá v extralize. Jenže tenkrát nabídka nepřišla. O to jsem teď šťastnější.

Vaší zálibou je prý hra na kytaru..
Dostal jsem kytaru loni od fanouška, teprve začínám. Zkusím přes zimu něco natrénovat. Hraju jen lehké věci jako je Ed Sheeren a podobné.

Takže nebudete jako Ryan Hollweg, který po vítězných zápasech bavil fanoušky krátkou hudební vložkou?
Na koncert to zatím není (smích). A slibovat nic raději nebudu (smích).