ODS, TOP 09 a ČSSD vyzývají náměstka k rezignaci

Zveřejněno v Politika
Od - pátek, 18. únor 2022 15:17
ODS, TOP 09 a ČSSD vyzývají náměstka k rezignaci Foto: P. Bauer

Koaliční ODS, TOP 09 a ČSSD ve společném dopise vyzvali současného prvního náměstka primátora Romana Zarzyckého (ANO) k tomu, aby své místo v Radě města přenechal jinému zástupci jejich hnutí. 

"Nebudeme si hrát na to, že se tady nic neděje. Jsou tu narušené mezilidské i pracovní vztahy a vztahy mezi krajem a městem, což je škoda pro spolupráci. Roman Zarzycký se stal náměstkem na kraji na základě odvolání krajské rady, kde byli zástupci ODS a TOP 09. A on pro odvolání hlasoval. Nás se to dotýká, protože jsou to kolegové. Má to jednoznačný dopad i do města," uvedl primátor města Pavel Šindelář s tím, že ho zklamalo také to, že nebyl předem informován o tom, co se na hejtmanství chystá.

Podle všech signatářů společné výzvy (ODS, TOP 09 a ČSSD, pozn. red.) se dá situace vyřešit tím, že Roman Zarzycký uvolní křeslo pro jiného člena hnutí ANO. "Nominace bude čistě na nich a odblokuje eskalaci napětí a vztahů. Myslíme si, že to je řešení, které je preferované nad všemi ostatními," podotkl Šindelář.

Zarzycký: V pondělí budu reagovat

Roman Zarzycký pro náš server přiznal, že v momentě, kdy si výzvu přečetl, tak byl smutný z „politického kádrování“. „Myslel jsem, že před 30 lety skončilo. Ale ano, budu na to v pondělí nějak reagovat," potvrdil Zarzycký a zároveň přiznal, že je reakce koaličních partnerů překvapivá. "Signatáři sami píší, že koaliční spolupráce na radnici je velmi dobrá. Nerozumím tedy té výzvě. Zavání mi to trošku odvetou vůči hnutí ANO, jehož jsem reprezentantem a krajským předsedou. Vystavují mě určitému tlaku a musím říci, že to je pro mě překvapení, protože podle mě vztahy narušené nejsou. Jsou to úplně jiní účastníci, jednak městského a jednak krajského projektu. Zaráží mě i to, proč se ČSSD, které se tento spor nedotknul, připojila k podpisu tohoto dokumentu," uvedl Zarzycký, který už několikrát potvrdil, že splní etický kodex zastupitele, který říká, že musí do 90 dnů souběh uvolněných veřejných funkcí vyřešit.

Výzva 1