Odvetu po Giant lize vyhrál stejně jako celý seriál Richard Kobr

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - středa, 18. září 2024 14:40
Odvetu po Giant lize vyhrál stejně jako celý seriál Richard Kobr Foto: T. Tesař

Richard Kobr se stal vítězem tzv. odvety po Giant lize, která se jela v úterý v Plzni na Rapidu. Druhé místo obsadil Maximilian Kerl a třetí skončil Jaromír Kohout. Mezi ženami potvrdila roli favoritky Kristýna Burlová.

Sportovní odpoledne odstartovaly mládežnické kategorie žáků, žákyň, kadetů a kadetek. Velkou cenu Roman Kreuziger Cycling Academy vyhrál v závodě v samostatné kategorii kadetů na 21 kol Jaroslav Cimrman (LAWI junior team), který nasbíral 51 bodů.

Závod v Plzni opět vyšperkoval svojí účastí olympionik dráhař Denis Rugovac (TJ Favorit Brno), který startoval v puntíkovaném dresu nejaktivnějšího jezdce měsíce září Bageterie Boulevard prestige.

Prvenství na pásce a již klasický handicapový start, kdy 30 vteřin před pelotonem Elite vyrazili vpřed jezdci kategorie masters a ženy. Nejlépe si se začátkem závodu poradili opět Martin Boubal (CTW CYCLING), Jakub Kubias (RKCA) a Karel Vlk (PROOFY cycling team). Martin Boubal nasbíral celkem 7 bodů, a to mu stačilo k vítězství v kategorii. Kubias s Vlkem si připsali po 3 bodech a o druhém místě pak rozhodl závěrečný spurt, kde byl rychlejší právě Kubias.

Peloton tentokrát dojel ztrátu již po sedmi kilometrech a pak začal boj o body v každém kole. Každý větší únik byl tentokrát rychle smazán a body se dělily v hromadných spurtech. Ze začátku byl aktivní Richard Kobr, který nasbíral dostatek bodů, a pak jen kontroloval pozici. Když se během dalších spurtů k němu bodově dotáhl Maximilian Kerl a Jaromír Kohout, musel se Kobr opět zapojit do boje o stupně vítězů. Nakonec nasbíral 18 bodů, což mu stačilo na první místo.

Nejlepším juniorem byl Matěj Havel (LAWI junior team), který nasbíral 9 bodů a v celkovém hodnocení společně s elitou bral celkové 5. místo.