Odvolání jsem čekal, přiznal Bernard a potvrdil kandidaturu za jinou stranu

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 8. červen 2020 15:36
bernard Foto: Plzeňský kraj

Dny Josefa Bernarda na postu hejtmana se v pondělí kolem půl 10 definitivně naplnily. Zastupitelé Plzeňského kraje ho odvolali na návrh, který sám předložil. Funkci dal k dispozici poté, co na začátku května kvůli dlouhodobým neshodám se stranickými kolegy opustil ČSSD. "Očekával jsem to," potvrdil Bernard.

"Dnes mě zastupitelé Plzeňského kraje odvolali z postu hejtmana. Sám jsem tento návrh na zastupitelstvo přinesl, protože mi přišlo fér, v momentu, kdy jsem vystoupil ze sociální demokracie, nechat o svém dalším působení hlasovat své kolegy. Před vlastním hlasováním jsem nechtěl přistoupit na žádné politické dohody, které by mě v křesle udržely. To jsem totiž kvůli nějakému svému chvilkovému prospěchu dělat opravdu nechtěl," potvrdil hejtman ve svém prohlášení na sociálních sítích.

Podle jeho názoru se nemusí za čtyři roky práce vůbec stydět. "Když jsem do politiky vstupoval, tak mi kamarádi radili, ať se na to vykašlu, že stejně nic nezměním. A vidíte, přesně za šest dní vyjede do kraje flotila 315 nových autobusů. Podařilo se nám řádně vysoutěžit nové vlaky a autobusy, žádné z našich výběrových řízení neskončilo u antimonopolního úřadu. Zahájili jsme dostavbu Západního obchvatu Plzně. Nám se povedlo to, o co se jiní snažili několik desítek let," popsal exhejtman.

Vzpomněl si také na nedávné měsíce, kdy také Česká republika začala bojovat s nemocí Covid-19. "Náš kraj byl jedním z nejpostiženějších, přesto jsme to zvládli. Nákaza nepronikla ani do nemocnic, ani do ústavů sociální péče. Krizi jsme zvládli bez mimořádných událostí. I nadále hospodaříme s vyrovnaným rozpočtem, nezadlužujeme se, přesto jsme z vlastních zdrojů věnovali třikrát tolik na sport a kulturu. A to jsou jen ty nejzásadnější věci, na které jsem si vzpomněl. Po této zkušenosti mohu s klidem v srdci napsat, že pokud chcete, tak v politice se dá změnit mnoho. Jen k tomu potřebujete parťáky, kteří vám v tom pomohou, nějaký tým šikovných lidí. Já jsem tento tým našel v zaměstnancích krajského úřadu. Bez nich bychom tak skvělých výsledků nikdy nedosáhli. Moc rád bych jim tímto způsobem chtěl poděkovat Když cítíte, že vaše práce má smysl, tak se vám hůř odchází, než když se v práci nudíte," popsal Bernard.

Zároveň oficiálně potvrdil, že bude v podzimních krajských volbách kandidovat. !Teď vám ještě nemohu prozradit s kým, protože tuto novinku chci oznámit společně se svým novým partnerem, ale slibuji, dozvíte se to opravdu brzy. Říkám to teď, protože chci, aby náš kraj pokračoval v tomto nastaveném směru. Pokud se ten směr někomu z vás líbí, tak věřím, že mě podpoříte," uzavřel Bernard.